Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Krzanowice oferują uchodźcom z Ukrainy pensjonat i gospodarstwo agroturystyczne

Dwa miejsca noclegowe na terenie gminy Krzanowice zorganizowano dla osób uciekających z ogarniętego wojną kraju. Na terenie gminy prowadzone są także zbiórki.

Krzanowice oferują uchodźcom z Ukrainy pensjonat i gospodarstwo agroturystyczne
Krzanowicki pensjonat „Moravia” to jedno z dwóch miejsc przygotowanych dla uchodźców

22 miejsca noclegowe zostały przygotowane w pensjonacie „Moravia” w Krzanowicach oraz w 10 w gospodarstwie agroturystycznym u „Henriety” w Wojnowicach. - Są to pokoje gościnne wraz z zapleczem socjalno-bytowym. Zapewnione zostanie także pełne wyżywienie oraz niezbędna pomoc medyczna, zaś wsparcie psychologiczne będzie udzielał Powiat Raciborski - podaje Danuta Adamczyk z krzanowickiego urzędu.

Gdzie się kontaktować w sprawie pomocy?

Gmina informuje, że osoby, które przekroczyły granicę z Polską po 24 lutego br. i dotarły na teren Krzanowic, mogą zgłaszać się do urzędu miejskiego, w godzinach pracy urzędu, lub mogą skontaktować się telefonicznie z Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krzanowicach, tel. 32 410 82 02 wew. 114. celem otrzymania wsparcia w postaci zakwaterowania.

Osoby szukające schronienia mogą także skontaktować się z Wojewódzką Infolinią dla Uchodźców, pod numerem: 32 606 32 32. W przypadku większych potrzeb rozważana będzie możliwość zakwaterowania w innych lokalizacjach.

Jak pomóc?

Na terenie gminy prowadzone są również zbiórki na rzecz uchodźców. - Każda pomoc w obecnej sytuacji jest na wagę złota - podkreślono w urzędniczym komunikacie. Szczegóły poniżej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].