Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nędza: jesteśmy przygotowani na przyjęcie uchodźców

Sekretarz Gminy Nędza Krystian Dolipski mówi Nowinom, o tym, na jaką pomoc uchodźcom decyduje się miejscowy samorząd. Oprócz zbiórek, przybysze zza wschodniej granicy mają znajdować dach nad głową na terenie gminy.

Nędza: jesteśmy przygotowani na przyjęcie uchodźców
To tylko część pomocy, jaką płynie od mieszkańców gminy Nędza (fot. OSP Nędza)
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

- Gmina jest przygotowana na przyjęcie uchodźców. Odbieramy również sygnały od osób prywatnych, które deklarują chęć przyjęcia osób przybywających z Ukrainy - przekazuje redakcji Nowin sekretarz Dolipski.

Wyjaśnia, że kwestia pomocy „jest sprawą bezdyskusyjną”. - Oprócz stworzenia możliwości zakwaterowania rozważamy stworzenie w dłuższej perspektywie czasowej form opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym - tłumaczy.

Sekretarz wyjaśnia, że lista miejsc, gdzie mogą być ulokowani uchodźcy, jest wyznaczona i została przekazana do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, ale konkretnych lokalizacji nie wyjawia.

- Lista ta jest ciągle weryfikowana ze względu na sygnały napływające od osób chętnych na przyjęcie rodzin z Ukrainy - dodaje.

Samorząd informuje również o zbiórkach przeprowadzanych na terenie gminy. Te prowadzone są w pięciu sołectwach: Górkach Śląskich, Nędzy, Szymocicach, Zawadzie Książęcej i Babciach – TUTAJ szczegóły.

Efekty pomocy płynącej od mieszkańców skomentował na Facebooku przewodniczący Rady Gminy Nędza Gerard Przybyła. - Nędzanie, jesteście wielcy, ilość darów, jakie dzisiaj dotarły do miejsca zbiórki przerosło nasze oczekiwania - napisał, udostępniając post zamieszczony na Facebooku OSP Nędza, podziękował też strażakom za pracę, organizację i zaangażowanie.

Ludzie

Gerard Przybyła

Przewodniczący rady gminy Nędza, prezes GMKS 21 Nędza

Krystian Dolipski

Sekretarz Gminy Nędza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].