Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

3 wnioski o wartości około 43 mln zł. Na co powiat wodzisławski chce zdobyć pieniądze z Polskiego Ładu?

Zarządu Powiat Wodzisławski podjął decyzję, jakie wnioski złoży w drugim naborze do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W efekcie przygotowano 3 wnioski o łącznej wartości wynoszącej około 43 mln zł.

3 wnioski o wartości około 43 mln zł. Na co powiat wodzisławski chce zdobyć pieniądze z Polskiego Ładu?
Zgodnie z decyzją zarządu, powiat wodzisławski będzie się starał o pozyskanie środków z Polskiego Ładu na 3 inwestycje.

Zgodnie z decyzją zarządu, powiat wodzisławski będzie się starał o pozyskanie środków z Polskiego Ładu na: kompleksową przebudowę ul. 1 Maja w Mszanie, modernizację ul. Celnej i 1 Maja w Gołkowicach oraz na adaptację budynku przy ul. Orkana 23 w Radlinie na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Pierwsza inwestycja, czyli kompleksowa przebudowa ul. 1 Maja w Mszanie szacowana jest na kwotę prawie 20 mln zł, z czego wnioskowane dofinansowanie to 19 mln zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Przebudowie ma zostać poddana cała ul. 1 Maja przebiegająca przez centrum Mszany, tj. od skrzyżowania z ul. Skrzyszowską do skrzyżowania z ul. Moszczeńską.

Kolejna duża inwestycja drogowa, na którą powiat chce pozyskać środki, to przebudowa ul. Celnej oraz ul. 1 Maja w Gołkowicach na odcinku od ul. Strażackiej do ul. Piotrowickiej wraz z rondem w Żabkowie. Wartość inwestycji to 16,5 mln zł, z czego powiat wnioskuje o rządową dotację na poziomie 85% (15,7 mln zł).

Trzeci projekt ma charakter infrastrukturalny i wiąże się z planowaną zmianą lokalizacji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wychodząc naprzeciw m.in. potrzebie rozwoju placówki, opracowano plan jej przeniesienia z budynku przy ul. Mendego w Wodzisławiu Śl. do budynku, w którym obecnie funkcjonuje Branżowa Szkoła I stopnia w Radlinie. O sprawie szeroko pisaliśmy w artykule pn. . Szacowany koszt adaptacji nieruchomości w Radlinie na potrzeby rozwoju Poradni to niespełna 6 mln zł, z czego wnioskowane dofinansowanie z Polskiego Ładu to niecałe 5 mln zł.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~indianer (46.134. * .217) 09.02.2022 13:06
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Jak zwykle w SWD same pierdoły. "Kompleksowa przebudowa" za miliony oznacza zwężenie drogi do nowomodnego "standardu" dla dróg tej kategorii i wyposażenie jej w uspokajacze ruchu ;) a obok droga rowerowa z fazowanej kostki bauma. To są inwestycje na miarę włodarzy rządzących tą dziurą. Howgh!