Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Tyle już cierpieliśmy to pocierpimy dłużej". Remont DW935 może się wydłużyć do lata

Przy okazji zapytania o przebudowę ulicy Rybnickiej za 18 mln zł pojawiła się informacja o dodatkowych pracach przy skrzyżowaniu Rybnicka-Brzeska.

"Tyle już cierpieliśmy to pocierpimy dłużej". Remont DW935 może się wydłużyć do lata
II Wiceprezydent Raciborza Dominik Konieczny i szef rady Miasta Racibórz Marian Czerner

O stan realizacji inwestycji na ulicy Rybnickiej zapytał przewodniczący rady Marian Czerner. To on odebrał od wiceministra Michała Wosia oficjalną informację o rządowej dotacji 18 mln zł na remont drogi wojewódzkiej. - Na jakim etapie są te prace - zagadnął prezydenta Polowego na posiedzeniu komisji budżetowej.

Potrzebna jest dokumentacja

Włodarz odparł, że trwają uzgodnienia z marszałkiem województwa śląskiego i Zarządem Dróg Wojewódzkich, bo to aktualnie droga pod zarządem służb marszałkowskich. - Chodzi o pozyskanie dokumentacji projektowej na remont tej drogi. Gdy będziemy nią dysponować zostanie ogłoszony przetarg - poinformował Dariusz Polowy.

Dodał, że dokumentacja całości remontu DW 935 na odcinku Racibórz - Rybnik jest gotowa od dawna (trasa od ronda - nerki przy kościele św. Mikołaja, aż do granic miasta Rybnika w ciągu DW 935), ale chodzi o wydzielenie z tej dokumentacji fragmentu, który dotyczy inwestycji na Rybnickiej.

- Tak jak zrobiono to przy rondzie obok Mechanika i odcinku między Auchan i Rzuchowem - wyjaśnił D. Polowy.

Asumpt do przesunięcia

Czerner poruszył jeszcze jeden wątek drogowy. - Może panowie prezydenci mają informacje na temat wspomnianego odcinka do Rzuchowa. Doszły mnie słuchy, że należy spodziewać się opóźnień w oddaniu drogi do użytkowania - spytał szef rady miasta.

Wcześniej mówiło się o zakończeniu prac w pierwszym kwartale, do marca tak jak w przypadku obwodnicy wschodniej (Piaskowa - Strzybnik)

Odpowiedzi Czernerowi udzielił wiceprezydent Raciborza Dominik Konieczny.

Polowy i Konieczny o DW 935.mp3

- Z informacji jakie posiadamy, wynika, że termin umowny w marcu powinien się zakończyć, ale wykonawca zgłosił prace dodatkowe, związane z przebudową skrzyżowania Rybnicka - Brzeska. Co może stanowić asumpt do przesunięcia terminu wykonania umowy. Decyzje podjęte będą w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, czyli u zamawiającego - stwierdził Konieczny.

- Przyznam, że też te sygnały o przesunięciu u nas się pojawiły. Słyszeliśmy, że realny termin zakończenia prac nastąpi w okolicach czerwca tego roku - oznajmił drugi z zastępców Dariusza Polowego.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17

D. Konieczny zaznaczył, że jest to informacja do oficjalnego potwierdzenia, bo oficjalnych, pisemnych wieści jeszcze nie ma.

- Chciałem wiedzieć, czy coś wiadomo oficjalnie, bo jak nie, to na dwoje babka wróżyła. Ale zima troszkę dociska, więc trzeba się spodziewać opóźnień - stwierdził Czerner.

Wtórował mu Mirosław Lenk przewodniczący komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów.

- Należy się spodziewać takiego przesunięcia. Jednak warto zaczekać. Cierpieliśmy już tyle, pocierpmy jeszcze 3 miesiące, żeby później nie zrywali asfaltu. Lepiej nie ryzykować - podsumował Lenk.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Marian Czerner

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz w kadencji 2018-2023, wcześniej wice.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PrawdaWOczyKole (82.132. * .197) 09.02.2022 16:32

@Roobo to jest ta konstruktywna krytyka? Zero argumentów tylko personalne przytyki. Miłego dnia życzę

~Roobo (89.151. * .1) 09.02.2022 15:39

Prawda w oczy kole pusty jestes jak studnia na pustynii, kiedy mialo to byc gotowe? Ktory raz sie okazuje ze znow czegos nie przewidzieli , polowy konieczny i widac ty z nimi tworzycie raciborski gang olsena, jesli masz takie podejscie rowniez do swoich spraw to wspolczuje ludziom ktorzy musza z toba wspolpracowac

~PrawdaWOczyKole (217.138. * .189) 09.02.2022 15:05

W komentarzach widzimy ból pośladków oderwanych od koryta. Prawda jest taka że za Polowego ruszyły remonty dróg w mieście. Całe szczęście że Szukalska z Lenkiem nie potrafią tego zablokować.

~Katnow (31.0. * .59) 09.02.2022 07:50

Szkoda tylko że od Rzuchowa do Kornowaca od kilku miesięcy nie ma ani jednego pracownika...

~drogiPoliwy (88.156. * .252) 08.02.2022 21:55

Będziemy cierpieć tyle,ile Poliwy będzie zarządzał tym miastem...niestety

~Kanarek9 (37.120. * .134) 08.02.2022 14:14
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Zgadzam się z panem Lenkiem. Cierpieliśmy przez 12 lat jego rządów. Teraz gdy jego następca w końcu zabrał się za remonty te 3 miesiące nie mają znaczenia.

~JK_SRC (195.66. * .10) 08.02.2022 13:51

Ale jak długo można cierpieć? Drogę przecież można oddać do użytkowania wyłączenie przedmiotowego skrzyżowania.