Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Klima spytał Polowego czy chce wycofać zawiadomienie do prokuratury

Kolejny raz radny Piotr Klima wrócił do sprawy ze zgłoszeniem go do prokuratory w sprawie incydentu z udziałem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Na styczniowej sesji rady miasta próbował przekonać prezydenta Dariusza Polowego do swych racji, powołując się na polubowne załatwienie sprawy z Marią Olejarnik. Włodarz wyjaśnił, że z ostrożności i z obowiązku nie pójdzie radnemu na rękę.

Klima spytał Polowego czy chce wycofać zawiadomienie do prokuratury
Piotr Klima nie ustaje w swych zabiegach o dostęp do treści zawiadomienia do prokuratury na temat sytuacji z MKZ
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Radny Klima wpierw zapytał, czy Polowy udostępni mu treść zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

- Zgodnie z procedurą karną o treści zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa zostanie pan na ten temat poinformowany w toku właściwego postępowania, jeśli organ je podejmie - odpowiedział mu Dariusz Polowy.

Dodał, że dokument wysłany z urzędu jest teraz częścią dokumentacji potencjalnej sprawy i jako taki jest objęty tajemnicą.

- Z ostrożności nie udzielam tej informacji. Jestem przekonany, że działania odpowiednich organów doprowadzą do oczyszczenia osób zamieszanych w tą nieprzyjemną sprawę. Odpowiedni organ wyjaśni to dogłębnie - zapewnił prezydent Raciborza i skierował Klimę po stosowne informacje do prokuratury.

- Spytam, czy nie zamierza pan się wycofać? Sprawa została polubownie załatwiona. Rozeszliśmy się w zgodzie. Pan drąży sprawę, ze szkodą dla samorządu. Nie wiem, czy pan sobie z tego zdaje sprawę? - kontynuował P. Klima.

- Moje działania wynikają z obowiązku pracodawcy. Bronię pracownika i dbam o respektowanie jego praw - odparł włodarz.

Zdaniem radnego ów pracownik "nie czuje się w dyskomforcie". - To będzie ze szkodą dla samorządu. Może o to panu chodzi? - podsumował Piotr Klima.

Piotr Klima o adwokacie z dobrej kancelarii.mp3
Kolana radnego 17 wiadomości, 289 komentarzy w dyskusji, 30 zdjęć, 2 filmy

14 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~DyzmaNikodem (46.204. * .144) 29.01.2022 14:24

Jak to jest, ze jak ktoś podaje prezydenta do prokuratury, albo wice, to wtedy rada ręce w górę, bo nikogo nie oskarżają, ale trzeba sprawdzić, wyjaśnić, żeby nie było wątpliwości, zeby nikt nie zarzucił niczego bla bla. A jak kierunek się odwraca i to prezydent na tych samych zasadach składa pismo w sprawie radnych do prokuratury, to już radni o wycofaniu mówią, o ugodach itp. To jest takie wsiowe. Tu muszę przyznać, że prezydent ma jaja, a rada zdaje się być ich pozbawiona. A do tego zatajenie pisma przez radnego z frakcji, która ochoczo głosowała za prokuratorem dla prezydenta. Karma wraca.

~Xyzyx (5.189. * .155) 29.01.2022 14:06

Chciałbym przypomnieć, że to radny Klima do spólki z Labusem i Szukalską zaczęli wojowanie z donosami, listami itp. Został w końcu potraktowany tym, co tak bardzo lubił. No i o dziwo jakoś już nie lubi takich rozwiązań. W jego przypadku idealnie sprawdza się powiedzenie: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.

~frodo (78.31. * .246) 29.01.2022 13:44

to jest tak, kiedyś Polowy walnie jakiegoś babola i też będzie chciał się dogadać, ale "praworządność" wtedy go spotka tak jak teraz Klimę - wszystko wraca

~xyzyx (5.189. * .148) 29.01.2022 06:31
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

" To będzie ze szkodą dla samorządu". O jaką szkodę panu chodzi? Czy insynuuje pan mszczenie się i dalsze głosowania przeciw? Wie pan, że tylko pogrąża się pan jeszcze bardziej? Insynuuje pan, że pański prywatny interes jest ważniejszy od całej reszty? Przecież jeśli nie zrobił pan nic złego, to nie poniesie pan konsekwencji. Niewinni ludzie mają czyste sumienia, prawda? Ze szkodą dla samorządu jest, że w radzie zasiadają osoby pokroju p.Klimy. To jest prawdziwa szkoda na wizerunku i rozwoju miasta.

~Winny (89.205. * .249) 29.01.2022 02:15
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Afera kolanowa ma swój ciąg dalszy... towarzyszowi Klimie... uginają się kolana. I bardzo dobrze! Zwykły, zarozumiały cham i prostak. Dalej jest butny na obradach. Dalej niczego się nie nauczył. Może organa trochę go wyprostują. Tego człowieka w ogóle nie powinno być w radzie. Teraz tylko się kompromituje prosząc o litość. Tu prosi, a za chwilę dalej robi swoje.

~NiWiemAleMocne (45.134. * .167) 29.01.2022 00:50
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Odnosząc się do komentarza poniżej. W mojej opinii to nawet sukces samorządu

~CoOnĆpo (46.134. * .124) 28.01.2022 22:09
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To prawniczka Szukalska podpowiedziała mu o procedurze „wycofania sprawy z prokuratury”? Takiej procedury nie ma. No i jak niby miałby na tym stracić samorząd? Ew. Klima straci stanowisko radnego, a to raczej żadna strata dla samorządu…

~Jdheudjxn (46.204. * .58) 28.01.2022 21:28
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Ale jaja, Klima na kolanach prosi Polowego o wycofanie sprawy z prokuratury.

~DoWidzenia (91.239. * .214) 28.01.2022 20:56
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Bardzo dobrze Klima nigdy nie powinien reprezentować mieszkańców w radzie miasta. Starawieś przeprasza za Klimę

~Obludnicyyy (5.173. * .163) 28.01.2022 19:49
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

I tak bedzie zlosliwe trolle bo to pseudoafera nakrecona przez Waclawczyka i Kusy

~Sztum (45.12. * .228) 28.01.2022 19:48
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Ale się paskudny smród zrobił. To było do przewidzenia. Klima od dawna prosił się swoim zachowaniem o prokuratora. Dobrze że Polowy uspokoił towarzystwo.

~tomaszku (80.246. * .35) 28.01.2022 19:44
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Panie Klima spokojnie bez paniki prokuratura to fachowcy i na pewno pana oczyszczą.

~spostrzegawczy (178.175. * .54) 28.01.2022 19:42
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Czy to oznacza, że Klima bardzo się boi konsekwencji swojego skandalicznego zachowania?

~Bucicham (178.159. * .173) 28.01.2022 19:41
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Chyba ktoś traci grunt pod stopami. Panie Klima proszę się nie przejmować jeśli jest pan bez winy to prokuratura na pewno wyjaśni tą nieprzyjemną sprawę na pana korzyść