Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

"Najlepsi z najlepszych". Strażacy z Samborowic odebrali nagrodę

14.09.2020 08:56 | 0 komentarzy | d

Młodzi strażacy z Samborowic odebrali nagrodę przyznaną w XI Ogólnopolskim Konkursie na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna - "Najlepsi z Najlepszych".

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak przekazał nam Roman Pośpiech samborowicka Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza 11 września udała się do Muzeum Niepodległości w Warszawie. To tam odbyło się podsumowanie konkursu "Najlepsi z Najlepszych". Strażacy podczas uroczystości odebrali tytuł wyróżnionej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, drugiej najlepszej MDP 2019 roku w kraju. – Na około dziewięć tysięcy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Kraju jesteśmy drudzy i na pewno na tym nie poprzestaniemy – mówi R. Pośpiech i dodaje. – Jesteśmy wdzięczni za to, że taki konkurs istnieje i tak małe miejscowości, jak my mogą się pokazać i zostać docenione na uroczystości w stolicy Polski.

Spotkanie laureatów to nie jedyne atrakcje, które czekały na strażaków w stolicy. Podczas wyjazdu zobaczyli się z wiceprezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Teresą Tiszbierek oraz rozmawiali z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. – Podczas pobytu w Warszawie zwiedziliśmy siedzibę ZOSP RP z salą konferencyjną włącznie, wydawnictwo czasopisma „Strażak”, Muzeum Niepodległości, Elektrownia Powiśle, Bulwary Wiślane, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki oraz liczne ministerstwa – relacjonują strażacy.

Więcej o konkursie "Najlepsi z Najlepszych" pisaliśmy TUTAJ