Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Remont urzędu daje się we znaki wszystkim

20.03.2020 07:00 | 0 komentarzy | ska

RYDUŁTOWY Zarówno dla urzędników, jak i dla mieszkańców miasta, remont urzędu wiąże się z wieloma utrudnieniami. Szczególnie uciążliwe może być obecnie odszukanie odpowiedniego biura, bo część urzędników musiała zmienić swoje lokum.

Remont urzędu daje się we znaki wszystkim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Remont urzędu (a w zasadzie jego modernizacja), według harmonogramu robót ma potrwać do września. Jest on nie w smak zarówno urzędnikom, jak i mieszkańcom. Jedni gubią się, bo biura sąsiadujące z nową częścią musiały zostać przeniesione w inne miejsce. Drudzy muszą radzić sobie z pyłem i tolerować pracę młotów pneumatycznych. Inwestycja była jednak koniecznością. Musiało do niej dojść, aby urząd mógł funkcjonować. - To nie jest tak, że urzędnikom zachciało się remontu i teraz mieszkańcy muszą spotykać się z utrudnieniami. My nie chcieliśmy tego remontu, jednak zmusiła nas do tego sytuacja – mówi nam Krzysztof Jędrośka, sekretarz Miasta Rydułtowy. Kontrole pod kątem bezpieczeństwa przeciwpożarowego i późniejsze decyzje nr 11/2018 i 12/2018 Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 27 lutego 2018 roku były nieugięte – albo remont i przystosowanie do przepisów pożarowych, albo zamknięcie urzędu. Dodatkowo budynek trzeba przystosować do potrzeb osób niepełnosprawnych (ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami). - Serdecznie przepraszamy wszystkich mieszkańców za utrudnienia związane z remontem. Prosimy aby przy poszukiwaniu konkretnego biura kierować się informacjami na ścianach urzędu lub po prostu pytać. To nie jest komfortowa sytuacja również dla nas, ale musimy ją przetrwać – wyjaśnia Krzysztof Jędrośka.

W wyniku remontu w urzędzie powstanie nowa klatka schodowa, winda dla osób niepełnosprawnych, a w nowej części znajdą się również pomieszczenia, które zostały zlikwidowane w starej części. Warto dodać, że w urzędzie na parterze w ostatnim czasie wymieniono stolarkę okienną. Do tej pory w celu zabezpieczenia w oknach były kraty. W sytuacji zagrożenia mogłyby wystąpić problemy z ich otwarciem. Same okna nadawały się już zresztą do wymiany. Tak więc zdecydowano wymienić je na nowe, antywłamaniowe okna, które jednocześnie nie zakłócają estetyki budynku, jak wcześniej kraty.

Szymon Kamczyk