Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Alkohol? Nie tylko on staje się źródłem uzależnień
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Alkohol? Nie tylko on staje się źródłem uzależnień 
Kolejny krok w kierunku Zbiornika Kotlarnia. Padła zapowiedź, że powstanie do 2029 roku [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]
Bierawa
Kotlarnia
Kuźnia Raciborska
Popielów
Powiat raciborski
województwo opolskie
województwo śląskie
Wiadomości
Samorząd
Kolejny krok w kierunku Zbiornika Kotlarnia. Padła zapowiedź, że powstanie do 2029 roku [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  
Wypadek w KWK Chwałowice: Cztery osoby z zarzutami nieumyślnego spowodowania śmierci 29-latka [ZDJĘCIA, WIDEO]
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Racibórz
Radlin
Region
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Patrol
Górnictwo
WIĘCEJ Wypadek w KWK Chwałowice: Cztery osoby z zarzutami nieumyślnego spowodowania śmierci 29-latka [ZDJĘCIA, WIDEO] 
90 zastępów ratowniczych w akcji poszukiwawczej w KWK Pniówek. Zakończył się pierwszy etap [ZDJĘCIA]
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Radlin
Region
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Żory
Pawłowice
Wiadomości
Górnictwo
90 zastępów ratowniczych w akcji poszukiwawczej w KWK Pniówek. Zakończył się pierwszy etap [ZDJĘCIA]  
Studniówka IV LO w Rybniku 2023 [ZDJĘCIA]
Rybnik
Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości
Lifestyle
Studniówka IV LO w Rybniku 2023 [ZDJĘCIA]  
Alkohol? Nie tylko on staje się źródłem uzależnień
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Wiadomości
Alkohol? Nie tylko on staje się źródłem uzależnień 
Najnowsze komentarze
Lipkowie z Jastrzębia-Zdroju są niemożliwi. Wygrali LONG Challenge RowerON 2022. Zaplanowali to po mistrzowsku 

Michał i Edyta Lipkowie nie mieli sobie równych w tegorocznym wyzwaniu. On przejechał 602,6 km i wygrał wśród mężczyzn, ona z dystansem 310,3 km nie miała sobie równych wśród kobiet. Opowiedzieli nam , jak się do tego zabrali. Ten wywiad jest również o tym, jak rower uchronił Michała przed... operacją kręgosłupa.

RowerON 2022 oficjalnie wystartował. Uczestnicy – wsiadajcie na koło i ruszajcie na trasy! [ZDJĘCIA, FILM]  

Stało się! Po wielu miesiącach przygotowań we wtorek 21 czerwca wraz z rozpoczęciem długo wyczekiwanego przez wszystkich lata, rozpoczęliśmy największe rowerowe wyzwanie w regionie - RowerON 2022! Oznacza to, że rekordowe 1200 zarejestrowanych uczestników RowerON-u w końcu może wyjechać na tegoroczne trasy, by przeżyć niezapomnianą...

330 km niezapomnianej przygody za nami. 1 października odbył się wielki finał I edycji RowerON-u 2021! 

„Wsiadaj na koło, będzie wesoło”- pod takim hasłem przez ostatnie 3 miesiące mieszkańcy całego subregionu zachodniego województwa śląskiego jeździli po wytypowanych trasach rowerowych w regionie. W piątek 1 października o godz. 13:00 odbył się finałowy live i tym samym zakończyliśmy I edycję największego wyzwania rowerowego RowerON 2021.

Uczestnicy RowerON 2021! Już dziś o godz. 13.00 relacja LIVE podsumowująca projekt i rozdanie nagród! 

Zweryfikowaliśmy już Wasze zgłoszenia, by przyznać medale (uczestnikom, którzy przejechali min. 5 tras) oraz tytuły Mistrza RowerON-u (tym, którzy przejechali wszystkie 10 tras). 1 października o godz. 13.00 zapraszamy wszystkich uczestników na relację LIVE dotyczącą podsumowania RowerON-u i rozdania nagród głównych. Relację przeprowadzimy...

19-letni złodziej zatrzymany. Kradł i sprzedawał rowery znajomemu 

Kryminalni z Boguszowic zatrzymali 19-letniego złodzieja rowerów. Mężczyzna skradł jednoślady uczniom z terenu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rybniku - Radziejowie.

21 września zakończył się RowerON 2021! 

Dobiegła końca I edycja wymyślonego i zrealizowanego przez Wydawnictwo Nowiny projektu RowerON 2021 – największej imprezy rowerowej w regionie. Ten wyjątkowy event spotkał się z ogromnym entuzjazmem mieszkańców z naszego regionu. Zobaczcie jak to wyglądało z perspektywy 3 ostatnich miesięcy.

Bitwa na kalorie zakończona! Karolina Sławik i Wojciech Gawliczek zwycięzcami FIT Challenge RowerON 2021 

W ramach tegorocznej flagowej imprezy Nowiny.pl RowerON 2021 w weekend 4-5 września odbyło się ostatnie z zaplanowanych wyzwań z nagrodami. Tym razem zadanie polegało na spaleniu jak największej liczby na kalorii na rowerze w ciągu dwóch dni. Zobaczcie klasyfikację końcową.

#RowerON 2021: Już 4-5 września FIT Challenge na najwyższą liczbę spalonych kalorii na rowerze. Wygraj nagrody! 

Do końca I edycji wyzwania RowerON 2021 zostały trzy tygodnie. My jednak nie zwalniamy tempa i już w najbliższy weekend startujemy z czwartym challenge'em – FIT Challenge na najwyższą liczbę spalonych kalorii na rowerze w ciągu 2 dni. Zobacz szczegóły poniżej i powalcz o super nagrody – lampki rowerowe przód i tył „Knog” oraz...

Niedobczyce stawiają na rowery 

Rybnickie Służby Komunalne wprowadzają kolejne w Rybniku udogodnienia dla rowerzystów – tym razem w dzielnicy Niedobczyce.  Rowerzyści korzystać mogą już z kontrapasu na ul. Generała Andersa oraz kontraruchu na ul. Obrońców Pokoju.

Bez kontaktu z człowiekiem nie można mówić o sukcesie 

Z Andrzejem Pawletko, prezesem GSU S.A. rozmawiamy m.in. o tym jak wiele trzeba się napracować, aby zdobyć zaufanie klientów oraz korzyściach płynących z angażowania się w projekty społeczne.

Tekst sponsorowany

Ależ to było ściganie! Magdalena Woskowska i Paweł Klinik zwycięzcami Fast Challenge RowerON 2021 

W ramach tegorocznej flagowej imprezy Nowiny.pl RowerON 2021 w niedzielę 8 sierpnia odbył się trzeci z czterech zaplanowanych wyzwań z nagrodami. Tym razem zadanie polegało na przejechaniu w jak najkrótszym czasie jednego dnia 20 km na rowerze.

#RowerON 2021: Już 8 sierpnia w niedzielę FAST Challenge. Przejedź 20 km w najkrótszym czasie i zdobądź nagrodę! 

I edycja wyzwania RowerON 2021 jest już prawie na półmetku. My jednak nie zwalniamy tempa i już w najbliższą niedzielę startujemy z trzecim challenge'em - FAST Challenge na najszybciej przejechane 20 km jednego dnia. Zobacz szczegóły poniżej i powalcz o super nagrody - plecaki rowerowe firm KROSS i pokrowce przeciwdeszczowe na plecaki ufundowane...

Dziesięć selfie i ponad trzysta kilometrów na liczniku. Edyta Lipka z Jastrzębia-Zdroju wygrała LONG Challenge RowerON 2021  

Edyta Lipka w niespełna jedenaście i pół godziny przejechała rowerem 301,8 km. To jej rekord życiowy. W rozmowie z Nowinami przyznaje, że nagorsze było ostatnie 45 kilometrów. A najlepsze? - Ostatnie pięć - mówi i dodaje, że nie dałaby rady przyjechać ani kilometra więcej. Ten wywiad jest między innymi o tym, jak jastrzębianka przygotowywała...

Chciałem zobaczyć port w Szczecinie. Niesamowity wyczyn raciborzanina Mateusza Sieradzkiego, zwycięzcy Long Challenge RowerON 2021 

Raciborzanin Mateusz Sieradzki w ciągu jednego dnia przejechał rowerem przez sześć województw i 27 powiatów. W trakcie wyprawy przejechał też przez 32 mosty. Dzięki niewiarygodnemu hartowi ducha udało mu się dojechać do Szczecina i wygrać Long Challenge. Było to wydarzenie organizowane przez Wydawnictwo Nowiny w ramach tegorocznego...

W Czerwionce strażnicy będą znakowali rowery 

Straż Miejska w Czerwionce-Leszczynach przygotowała dla mieszkańców akcję „Oznakuj swój rower”. Oznakowanie jednośladów ma utrudnić ich kradzież. 

Lubisz jeździć na rowerze, grać w piłkę lub wspinać się, ale przeszkadza ci wada wzroku? Dowiedz się, jak dobrać odpowiednie soczewki do aktywności fizycznej 

Nowe technologie stosowane w optyce sprawiły, że wada wzroku nie zmusza nas do rezygnacji z aktywności fizycznej. Odpowiednio dobrane soczewki okularowe pozwolą nam cieszyć się ćwiczeniami w plenerze, bez względu na to, czy jeździmy na rowerze, gramy w piłkę nożną czy uprawiamy wspinaczkę. Aby jednak dawały 100% ochrony i zapewniały...

Gratka dla rowerzystów w Jankowicach. Pumptrack już gotowy 

Po boiskach, placach zabaw i siłowniach pod chmurką przyszedł czas na pumptrack - teren, który powstał z myślą o amatorach jednośladów. W rejonie ulic: Korfantego i Skargi w Jankowicach stworzone zostało miejsce, w którym mogą oni ćwiczyć swoje mięśnie oraz refleks.

Zobacz więcej