Rybnik
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Markowska na początek lata, za chwilę Babski Comber

ŚWIERKLANY. Przed mieszkańcami kolejne imprezy, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Świerklanach. Co w tym roku czekać będzie publiczność?
Markowska na początek lata, za chwilę Babski Comber
Na ostatnim Babskim Combrze bawiło się 200 pań, teraz ma być podobnie.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W niedzielę 26 stycznia w świerklańskim kościele odbył się koncert noworoczny, w którym udział wzięli znani śpiewacy operowi. Ta wznowiona inicjatywa zyskała uznanie wielu mieszkańców. Jak zapewniła po koncercie dyrektor GOKiR Halina Karwot, impreza już na stale wpisze się w imprezowy harmonogram gminy. W ostatnim czasie pracownicy GOKiR mieli pełne ręce roboty, ze względu na organizowanie czasu wolnego najmłodszych mieszkańców gminy w okresie ferii zimowych. W programie zajęć znalazły się dwa kuligi w Wiśle oraz bal karnawałowy z pokazem iluzji i niespodziankami. W kuligach udział wzięła setka dzieci z terenu gminy, a podczas baliku bawiło się ok. 160 małych imprezowiczów.  Oprócz tego dzieci mogły aktywnie spędzać czas, grając w tenisa stołowego na sali GOKiR oraz uczestniczyć w zajęciach malarskich, muzycznych i komputerowych w galerii w Jankowicach. Zapowiedzi na pół roku Najbliższą imprezą, która odbędzie się 28 lutego o godz. 18.00, będzie kolejny Babski Comber. Po rocznej przerwie impreza wróci do gminy z wielką pompą. Tym razem 200 pań będzie bawić się w stylu Dzikiego Zachodu. Dwie ławy będą reprezentowały kowbojów i Indian, a do dobrej zabawy zachęcać będą rybniccy muzycy. Zabawa odbywać się będzie w saloonie, a nie zabraknie również elementów charakterystycznych, jak wigwamów czy łapania na lasso. W programie zaplanowano wiele konkursów, zabaw, sporo śpiewania i poczęstunek. Kolejną imprezą, która odbędzie się w marcu, będzie gala wręczenia statuetek Mecenasa Kultury Lokalnej dla zasłużonych przedsiębiorstw, osób prywatnych i instytucji. Jak co roku w okresie wakacyjnym zaplanowano szereg festynów pod chmurką. – Na razie możemy zdradzić, że na rozpoczęcie lata zagra u nas Patrycja Markowska z zespołem – informuje Nina Rojek, specjalista ds. promocji w GOKiR. Remonty i album Przed wakacjami GOKiR zajmie się remontami na ośrodkach rekreacyjnych. – Gmina przygotowuje się do przeprowadzenia remontów placów zabaw na ośrodkach rekreacyjnych w Jankowicach i Świerklanach. W budżecie zarezerwowano na ten cel środki i przed okresem wakacyjnym chcemy wykonać niezbędne prace. Obecny stan urządzeń na placach zabaw nie jest najlepszy, dlatego uznaliśmy, że warto przeprowadzić modernizację ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Chcielibyśmy, aby obiekty były gotowe przed sezonem – mówi Halina Karwot. Przed wakacjami również pod szyldem gminnego ośrodka kultury wydana zostanie publikacja, która promować będzie gminę w kraju i za granicą. Będzie to album, prezentujący wszystko, co w Świerklanach i Jankowicach najlepsze, począwszy od zabytków, ciekawych miejsc, przez zdjęcia z różnych wydarzeń, po ludzi, skupionych w różnego rodzaju grupach formalnych i nieformalnych. Część fotografii prezentowanych w albumie będzie stanowić efekt pracy fotografów-amatorów, uczęszczających na warsztaty fotograficzne w Śląskiej Galerii Malarstwa „Jan” w Jankowicach. Szymon Kamczyk

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].