Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

ZST Rybnik ponownie w Norwegii

29.03.2011 15:19 | 0 komentarzy | e

Uczniowie i opiekunowie Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku po raz drugi odwiedzili Norwegię. Całe przedsięwzięcie odbywa się w ramach projektu pod tytułem "Poszerzenie wiedzy o rynkach pracy w Polsce i Norwegii”.

ZST Rybnik ponownie w Norwegii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Głównym celem wymiany jest rozwój zasobów ludzkich, poszerzenie wiedzy z zakresu doradztwa zawodowego oraz poznanie specyfiki polskiego i norweskiego rynku pracy.

Po ubiegłorocznych dwóch spotkaniach (marzec w Rybniku, maj w As videregaende skoles) ekipa ZST Rybnik odwiedziła partnerską szkołę w As 22-26 marca. Polscy uczestnicy wymiany byli zachwyceni Norwegią – poza samą konferencją udało im się zobaczyć i zwiedzić norweski parlament – Storting, nową skocznię Holmenkollen, muzeum narciarstwa, park Vigelanda, Operę w Oslo, EnergiPark w Lillestram oraz Uniwersytet w As. Uczestnicy byli zachwyceni samą szkołą – As videregaende skole, a zwłaszcza jej wyposażeniem technicznym oraz skandynawskim luzem i trybem życia.  

W tym tygodniu (28 marca – 1 kwietnia) Norwegowie rewanżują się, odwiedzając Rybnik. W planach kolejna międzynarodowa konferencja – w środę 30 kwietnia w ZST Rybnik, zwiedzanie Auschwitz, Krakowa, Wisły, Ustronia i dalsza polsko-norweska integracja (między innymi mecz w siatkówkę) oraz spotkanie z prezydentem Rybnika. 

Tekst i zdjęcie: Łukasz Kohut – koordynator projektu ze strony norweskiej