Czwartek, 28 października 2021

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Sztafeta stulecia z Tomaszem Zimochem. Co to za wydarzenie?

13.10.2021 09:55 | 0 komentarzy | d

W sobotę, 16 października, odbędzie się Sztafeta stulecia Powstań Śląskich, której głównym celem jest uczczenie rocznicy stulecia powstań śląskich. Sztafeta rozpocznie się w Czerwionce-Leszczynach a finał będzie miał miejsce w Rzuchowie. 

Sztafeta stulecia z Tomaszem Zimochem. Co to za wydarzenie?
Gościem specjalnym wydarzenia będzie Tomasz Zimoch, znany komentator sportowy a obecnie poseł (fot. Tomasz Zimoch/ FB)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sztafeta, która ma charakter rowerowo-biegowy, pokona sto kilometrów i odwiedzi gminy powiatu rybnickiego, raciborskiego oraz Rybnik i Racibórz. Trasa została podzielona na odcinki rowerowe i biegowe ułożone naprzemiennie.

- Zgłoszenia można dokonywać na każdy etap. Niestety nie zapewniamy transportu rowerów, więc jeśli ktoś chce pokonać dłuższy dystans, to logistycznie musi to sobie zaplanować. Ewentualnie może towarzyszyć biegaczom z zachowaniem ich tempa - mówi Michał Toman, organizator.

Celem wydarzenia organizowanego przez koło powiatu rybnickiego oraz raciborskiego stowarzyszenia Polska 2050 nie jest wyłonienie zwycięzcy. Chodzi o sam udział, integrację oraz dobrą zabawę.

- Chcemy uczcić Powstania Śląskie w sposób pozytywny. Wierzymy, że właśnie dziś korzystając z poświęcenia naszych przodków powinniśmy celebrować wolność w radosny sposób - mówi Marcin Parzonka.

Ostatni punkt sztafety oraz podsumowanie wydarzenia będzie miał miejsce w pałacu w Rzuchowie. Oprócz drobnego poczęstunku dla uczestników i animacje dla dzieci będzie można się tam również spotkać z gościem specjalnym, Tomasz Zimochem. Organizatorzy zorganizują także zbiórkę na rzecz Hanny Bednarczyk.

- Hania wraz z rodzicami dzielnie walczy o swoje zdrowie. Potrzebne są środki na rehabilitację. Każdy turnus rehabilitacyjny to niezwykły postęp Hani. Koszt takiego turnusu to nawet 7000zł. Podczas finału sztafety w Rzuchowie będzie można wrzucić dar do puszki oraz zakupić coś z bazarku Hani. Można także wpłacać poprzez stronę: https://pomagam.pl/haniabednarczyk - podkreśla Piotr Masłowski.

Wszystkie informacje odnośnie wydarzenia w tym te dotyczące sztafety można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku.