Czwartek, 28 października 2021

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Czym powinien charakteryzować się dobry stół warsztatowy?

12.10.2021 09:19 | 0 komentarzy | MP

Stół warsztatowy daje możliwość zoptymalizowania funkcjonalności konkretnych stanowisk pracy. Ten niepozorny element wyposażenia może mieć wpływ na wzrost jakości wykonywanych czynności i lepszą efektywność. Wiąże się to nierzadko z możliwością swobodnego korzystania z przestrzeni roboczej i wygodnego rozmieszczenia niezbędnych narzędzi. Czym powinien charakteryzować się dobry stół warsztatowy?

Czym powinien charakteryzować się dobry stół warsztatowy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wytrzymałość

Tak jak wszystkie meble warsztatowe, tak i stół tego właśnie typu, powinien być wytrzymały. Solidny, spawany stelaż wykonany z profilu zamkniętego, malowany proszkowo to niezawodna konstrukcja, która w połączeniu z blatem ze sklejki liściastej o grubości 40 mm, tworzy wytrzymały stół mogący z powodzeniem udźwignąć ciężar nieprzekraczający 550 kg. Taki stół warsztatowy sprawdzi się zarówno w przydomowym garażu, jak i w profesjonalnym warsztacie świadczącym usługi. Stół wybrany do warsztatu powinien być wykonany z trwałych materiałów, dzięki którym nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury, intensywnego uderzenia czy zalania jakąkolwiek cieczą.

Funkcjonalność

Stół warsztatowy musi być funkcjonalny, a więc przede wszystkim odpowiednio duży. Ma umożliwiać swobodną pracę i wygodne rozmieszczenie potrzebnych podczas tego narzędzi. By stworzyć sobie komfortowe warunki do działania, warto wybrać model z blatem o długości minimum 120 cm. Funkcjonalność tego mebla zwiększy odpowiednia ilość szafek i szuflad. Warto wybrać model przynajmniej z szufladami różnej pojemności, choć należy mieć na uwadze, że szafki, w tym szafki zamykane na kluczyk są rozwiązaniem, które jeszcze bardziej zwiększą funkcjonalność całej konstrukcji. Popularnością na rynku, jak i m.in. w ofercie Umstahl, cieszą się stoły warsztatowe, które umożliwiają dowolną konfigurację. Np. zastosowanie dwóch modułów z szufladami i szafkami, a także zabudowę górną z szafką, półką i oświetleniem.

Uniwersalność zastosowania

Dobrze jest wybrać stół, który da się z łatwością dostosować do charakteru i rodzaju prowadzonej działalności. Jeśli w ofercie warsztatu pojawią się dodatkowe usługi, to taki stół nadal będzie mógł w nim służyć i będzie przydawał się tylko bardziej i częściej, a nie zostanie odstawiony na bok. Tak naprawdę każdy stół warsztatowy z oferty Umstahl jest takim uniwersalnym stołem, który można modyfikować wedle uznania. Dodawać mu pewne elementy i odejmować je, gdy zajdzie taka potrzeba. Weźmy pod uwagę klasyczny stół model ZWB-100, do którego można dokupić metalową szafkę przemysłową czy wózek narzędziowy na kółkach. Każdy z tych mebli zmieści się pod blatem, czy w okolicy stołu.

Bezpieczeństwo użytkowania

Kupując meble warsztatowe, w tym przypadku stół, trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Ma umożliwiać nie tylko odpowiednie uporządkowanie narzędzi, ale również odpowiednie ich zabezpieczenie. Nie chodzi tu wyłącznie o te narzędzia, które będą znajdowały się na jego blacie, ale przede wszystkim te przytwierdzone do górnej części usytuowanej ponad blatem, czy inaczej na ścianie. Solidne wykonanie oraz zastosowanie materiałów wysokiej jakości, to czynniki, które wpływają na bezpieczeństwo użytkowania całego mebla.

Materiał zewnętrzny