Czwartek, 28 października 2021

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Zrób krok, wyczyść smog. Panel o smogu w Zabytkowej Kopalni Ignacy

11.10.2021 20:59 | 0 komentarzy | kama

Czym jest smog? Jak powstaje? Jak z tym walczyć? Już w czwartek 14 października o godzinie 17:00 w Zabytkowej Kopalni Ignacy eksperci odpowiedzą na te i wiele innych pytań. Zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo istotny dla naszego regionu jest to temat. Co jakiś czas powraca do nas jak bumerang, ale warto zawczasu zastanowić się co można z tym faktem zrobić, jak mu przeciwdziałać albo po prostu jak się przed nim chronić. Zapraszamy w najbliższy czwartek, razem zróbmy krok do lepszego powietrza!

Zrób krok, wyczyść smog. Panel o smogu w Zabytkowej Kopalni Ignacy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dodatkowo w przerwie pomiędzy panelami wystąpi ze swoim muzycznym repertuarem Piotr Tłustochowicz, rybniczanin oraz laureat wielu ogólnopolskich festiwali. Zuzia Łapka zaprezentuje natomiast performance artystyczny o smogu „Cienia Naturociał”. Performance bada w sposób procesualny żywą naturę człowieka, który w sposób niezauważalny zostawia za sobą cienie paradoksalnego postępowania, chcąc brać coraz głębszy oddech dla pełnego życia.

W panelu wezmą udział:

Artur Tyński, Ośrodek analiz Cegielskiego

Karol Szymura, Przewodniczący komisji ds. Klimatu w Radzie Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz Radny Miasta Rybnika

Mariusz Wąsik, Doradca Energetyczny WFOŚiGW w Katowicach

Bezpłatna rezerwacja biletów odbywa się poprzez zapisy na Facebooku organizacji Słowem w twarz, liczba ograniczona. Transmisja paneli będzie również dostępna w formie online.

Organizator:

Polska Wielki Projekt

Współorganizator

Słowem w twarz

Link do wydarzenia na Facebooku:

www.facebook.com/events/296432748663793/

/Materiały prasowe/