środa, 3 czerwca 2020

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

RSS

Rybnickie muzeum znów otwarte. Wkrótce wystawa dotycząca likwidowanej RYFAMY

22.05.2020 09:56 | 0 komentarzy | acz

Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku  otwiera się dla zwiedzających. Wybrane ekspozycje będzie można oglądać od poniedziałku, 25 maja.

Rybnickie muzeum znów otwarte. Wkrótce wystawa dotycząca likwidowanej RYFAMY
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 25 maja otwarte będą: ekspozycja na parterze budynku; „Świat modeli pojazdów strażackich w skali H0” oraz plenerowe mini-ekspozycje na dziedzińcu starego ratusza (w zależności od pogody). Wejście do muzeum od zaplecza starego ratusza (możliwe dojście od ul. Raciborskiej, ul. M. Skłodowskiej-Curie oraz przez pasaż od ul. Kościelnej). Wystawy stałe i czasowe na I piętrze rybnickie muzeum planuje uruchomić od 1 lipca.

W najbliższym czasie na dziedzińcu zaprezentujemy unikatową makietę poglądową Fabryki Maszyn RYFAMA, a także reprodukcje ciekawych fotografii tego likwidowanego właśnie zakładu – informuje dr Bogdan Kloch, dyrektor Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku.

Wstęp na ekspozycje wolny – tylko po telefonicznym zgłoszeniu pod numerem 32 43 27 465 (w godzinach 8.00-14.00). Ekspozycje do końca czerwca będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 12 i 13 – 15 (przerwa w godz. 12 – 13). W soboty i niedziele ekspozycje będą czynne dopiero w okresie wakacyjnym. Pracownicy muzeum proszą o to, by pamiętać o obostrzeniach sanitarnych, m. in. o maseczkach ochronnych i dezynfekcji dłoni.