środa, 21 sierpnia 2019

imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

RSS

Budują profesjonalny tor do gry w bule

14.08.2019 11:04 | 0 komentarzy | AgaKa

Już niedługo na osiedlu Morcinka powstanie pierwszy w Jastrzębiu-Zdroju profesjonalny bulodrom.

Budują profesjonalny tor do gry w bule
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tor do gry w boule powstanie przy ulicy Katowickiej – w okolicy boiska i siłowni na wolnym powietrzu. Pierwsze rozgrywki będzie można prowadzić na nim już od początku września. Świetną okazją do spróbowania swoich sił w tej grze będzie zaplanowany na  14 września festyn.

- Już teraz zachęcam wszystkich mieszkańców, aby wypróbowali grę w boule. To doskonała rozrywka dla wszystkich, w tym osób starszych. Na równi z wynikami liczy tu się dobra zabawa – zaprasza Anna Hetman, prezydent miasta.

Boule to metalowe kule o średnicy 72 mm. Celem gry jest usytuowanie ich jak najbliższej drewnianej kulki - tzw. świnki, o średnicy 30 mm. Technika rzutu jest całkowicie dowolna (można również zbijać boule przeciwników). Gra w boule to jedna z najstarszych gier na świecie. Najbardziej znana jest we Francji i innych krajach europejskich (Belgia, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Niemcy, Szwecja). W Polskiej Federacji Pentanque zrzeszonych jest ponad 30 klubów.

Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego, na wniosek Radnego Rady Miasta i Przewodniczącego Zarządu Grzegorza Mosonia.