Piątek, 10 lipca 2020

imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

RSS

Tak powstaje staw kąpielowy w Rybniku-Kamieniu [WIDEO]

12.06.2019 07:00 | 0 komentarzy | mad

Rybniczanie chłodzą się na kąpielisku Ruda i Pniowiec, a już niedługo ruszy kąpielisko w dzielnicy Kamień – napisał Piotr Kuczera, prezydent Rybnika na swoim facebookowym profilu.

Tak powstaje staw kąpielowy w Rybniku-Kamieniu [WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku-Kamieniu w miejscu dawnego basenu powstaje staw kąpielowy. Prace planowane na ten rok objęły budowę plaży od strony wschodniej, budowę tzw. plaży suchej w miejscu byłego brodzika, przygotowania powierzchni pod podesty widokowe, wymianę elementów komory na tarasie WOPR oraz poniżej kąpieliska, a także stworzenia ciągów pieszo-rowerowych. Koszt całości oszacowano na 3,4 mln zł.

- Ośrodek w Rybniku-Kamieniu jest głęboko zakorzeniony w świadomości mieszkańców, jako miejsce rekreacji i odpoczynku. Rybniczanie z sentymentem wspominają funkcjonujące tutaj przez wiele lat kąpielisko, bo dla wielu z nich było ono wtedy synonimem letnich wakacji, beztroskiego wypoczynku nad wodą – przypominał Piotr Kuczera w marcu na konferencji prasowej, na której ogłoszono zmiany w Rybniku-Kamieniu. – I choć to miejsce wciąż oferuje szerokie możliwości spędzania wolnego czasu, jak pluskadełko, plac zabaw, siłownia na wolnym powietrzu czy boiska do piłki plażowej i nożnej, to tęsknota za basenem wciąż jest bardzo żywa. Dlatego biorąc pod uwagę powodzenie, jakim cieszyło się otwarte w ubiegłym roku kąpielisko Pniowiec, zdecydowaliśmy zorganizować w Kamieniu podobne miejsce na bazie niecki dawnego basenu – mówił prezydent.

To jak powstaje kąpielisko, udokumentował Wojciech Olanin:

Wizualizację kąpieliska: 

oprac. (mad)

Ludzie:

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika