Rybnik
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zespół Szkół nr 6 zakończył kolejny projekt [ZDJĘCIA]

Środki europejskie wspierają rozwój zawodowy nauczycieli.

Zespół Szkół nr 6 zakończył kolejny projekt [ZDJĘCIA]
Fot. mat. prasowe
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Kolejna 10-osobowa grupa nauczycieli wróciła niedawno ze szkolenia w hiszpańskiej Sewilli, gdzie miała okazję do zapoznania się z hiszpańskim systemem edukacji specjalnej, w szczególności systemem kształcenia zawodowego.

Celem obu wyjazdów (marzec i listopad) było poznanie metod pracy w zakresie kształcenia zawodowego młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych, bazy dydaktycznej placówek hiszpańskich, nowych technologii wykorzystywanych przez nauczycieli zawodowców, a także wymiana doświadczeń na temat zatrudniania młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych na otwartym rynku pracy. Nauczyciele hiszpańscy i polscy wspólnie stworzyli scenariusze zajęć z zakresu przysposobienia do pracy, które efektywnie i kreatywnie angażują młode osoby do aktywnego uczestniczenia w lekcjach.
W wolnym czasie obie grupy miały okazję podziwiać zabytki Sevilli, plażę w Maladze, a także piękny kompleks pałacowy Alhambra w Granadzie.

Projekt „Podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli pracujących z młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych (SEN)” to pierwszy tego typu projekt mobilności kadry w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku, dzięki któremu nauczyciele mieli możliwość zdobycia nowych doświadczeń zawodowych i poszerzenia kompetencji językowych. Dofinansowanie otrzymane w ramach programu POWER Wiedza Edukacja Rozwój wyniosło ponad 117 tysięcy złotych.

Przygotowując się do wyjazdu do Sewilli obie grupy wzięły udział w kursie podstaw języka hiszpańskiego, zajęciach kulturowych przybliżających obyczaje panujące w Hiszpanii, a także w pokazie tańca flamecno przygotowanym przez jedną z uczestniczek projektu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].