Wtorek, 26 października 2021

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Finał WOŚP w Rybniku. Poznaj szczegółowy plan

13.01.2017 18:20 | 0 komentarzy | pm

Koncerty, licytacje, Aktywnie dla WOŚP, światełko do nieba – atrakcji podczas 25. Finału WOŚP nie zabraknie. 

Finał WOŚP w Rybniku. Poznaj szczegółowy plan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem: „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom." Wolontariusze na ulicach pojawią się w niedzielę, 15 stycznia. W Rybniku będzie ich ok. 300. Główne atrakcje związane z 25. Finałem będą odbywały się na Kampusie. – Przy samej organizacji finału WOŚP pracuje około 15 osób. Ale mówimy tu a całej zbiórce , nie tylko o koncercie na Kampusie. Jest on nieodłączną częścią aczkolwiek nie najważniejszą. Najważniejszą rzeczą podczas całego finału są wolontariusze. Najważniejsze, aby wszyscy bezpiecznie i w dobrej atmosferze mogli kwestować, a potem bezpiecznie wrócili. To jaki będzie wynik zbiórki, jaki będzie koncert, odchodzi na dalszy plan – tłumaczy Arkadiusz Klimczak z rybnickiego sztabu WOŚP. Pytany, czy w tym roku wolontariusze będą polować na rekord zbiórki, odpowiada: – Nigdy nie zakładamy jakiś targetów, wiadome jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc każdemu z nas zależy aby z roku na rok uzbierać więcej pieniędzy. Obecny nasz rekord 168 tys., wydaje się być mało prawdopodobny do osiągnięcia, ale tak samo mówiliśmy w poprzednim roku że 118 tys. ( czy 130 przy finale telewizyjnym) też jest nie do pobicia.

Ja osobiście celowałbym w zebranie 200 tys. zł. - Arkadiusz Klimczak

Jednakże na chwile obecną jest kilka czynników, które mogą w tym przeszkodzić. Przede wszystkim pogoda. Po drugie dzień finału to tak naprawdę już ferie zimowe. I trzecia rzecz nagonka – na WOŚP, w zeszłym roku miała inny skutek niż planowali jej autorzy i w rzeczywistości bardzo nam pomogła. Dużo pojawiało się głosów, „nikt nie będzie mi mówił, co mam robić z pieniędzmi – zamiast 1 do puszki wrzucę 10". I stąd wynik zeszłorocznej zbiórki. W tym roku ta nagonka nie jest aż tak zmasowana. Co może również przełożyć się na wynik kwesty. Tak czy inaczej 200 000 zł i byłoby fajnie – kończy Arkadiusz Klimczak.

Plan 25. Finału WOŚP - Kampus:

14:30 - Pokaz OSP Kamień i Rybnickiego Sztabu Ratownictwa,
15:15 - Animal Section,
16:15 - Don't Do That,
17:15 - Kurczat,
17:55 - Prognoza na życie,
18:45 - Kolina Violin Live Show & Dj Matyjas,
19:15 – Licytację (Jednodniowe objęcie stanowiska Prezesa KS ROW Rybnik żużel, Lot Balonem od Mega GSM Centrum ),
19:30 - Sabina Jeszka z zespołem,
20:15 – Licytacja – jednodniowe objęcie stanowiska Prezydenta Miasta Rybnik,
20:20 - Światełko do nieba,
20:30 – Licytacje ( Voucher Kurs Prawa Jazdy Kat. B od OSK Instruktor, Tatuaż od Prykas Studio ),
20:40 - Carrantuohill.

Ponadto 15 stycznia odbędzie się - Aktywnie dla WOŚP - to inicjatywa grupy Aktywni i MOSiR Rybnik. Start: ul. ks. E. Szramka 11 (Rybnik Stodoły), w programie: - spływ kajakowy, - wycieczkę rowerową, - wspólny bieg, - wspólny spacer nordic walking, - licytacje.