Czwartek, 19 października 2017

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Dzieci w Rybniku mogą wrócić do szkoły. Ale nie muszą

11.01.2017 18:42 | 0 komentarzy | pm

Zajęcia w szkołach i przedszkolach zostaną przywrócone.

Dzieci w Rybniku mogą wrócić do szkoły. Ale nie muszą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– W związku z poprawiającą się stopniowo jakością powietrza oraz prognozowanym wzrostem prędkości wiatru, sprzyjającego rozpraszaniu się zanieczyszczeń, w czwartek i piątek (12-13 stycznia) zajęcia w rybnickich szkołach i przedszkolach zostają przywrócone – informuje Agnieszka Skupień, asystentka prezydenta Rybnika.

Dopuszczalne normy stężenia zanieczyszczeń powietrza wciąż jednak są w Rybniku mocno przekroczone, dlatego jeśli rodzice zdecydują o dalszym nieposyłaniu swoich dzieci do szkoły ze względu na smog, będzie to nieobecność usprawiedliwiona. W czasie dwóch dni zawieszonych zajęć placówki oświatowe zorganizowały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci, którym rodzice nie mogli w tym czasie zapewnić opieki. Z tej możliwości skorzystało 5 procent z 20 tys. wszystkich uczniów rybnickich szkół i przedszkoli.

Utrzymywaniu się smogu sprzyjają brak wiatru, opadów i niska temperatura. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje, że od 11/12 stycznia pogoda będzie sprzyjać rozpraszaniu się zanieczyszczeń i wpłynie na poprawę jakości powietrza na obszarze całego kraju. Znacząca poprawa jakości powietrza jest spodziewana wraz we wzrostem prędkości wiatru. (inf. UM Rybnik)