Wtorek, 23 kwietnia 2019

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Rybnicka młodzież na wymianie w Bawarii

17.10.2016 14:53 | 0 komentarzy | red.

Od 30 września do 8 października 2016 roku grupa uczniów z rybnickiego Tygla uczestniczyła w niezapomnianej wymianie z rówieśnikami z miejscowości Aschaffenburg (Bawaria). Ostatniego dnia września rybniczanie wyruszyli w stronę Niemiec, zapinając pasy w międzynarodowych liniach autobusowych.

Rybnicka młodzież na wymianie w Bawarii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy dzień spędziliśmy na zwiedzaniu miejscowości Aschaffenburg i grze w bilard. Wykonaliśmy przy tym kilkanaście zadań dotyczących tego miejsca. Drugi dzień był przeznaczony na miłe spędzenie czasu z rodziną ucznia, do którego zostaliśmy zaproszeni. Trzeciego dnia wybraliśmy się do oddalonego o 2 godziny drogi pociągiem Bambergu. Miasto, które jako jedno z niewielu, nie zostało zbombardowane podczas działań wojennych, posiada masę ciekawych zabytków do zobaczenia i zwiedzenia.

Czwartego dnia odbyły się zajęcia w szkole, a także spotkanie z dyrektorem. Następnie udaliśmy się na spotkanie z sympatycznym burmistrzem miasta. Popołudnie spędziliśmy w City Galerie. Następnego dnia po dwóch lekcjach w szkole, wyruszyliśmy w stronę Frankfurtu. Udaliśmy się do muzeum Experiminta oraz na punkt widokowy na jednym z najwyższych wieżowców - MainTower, by podziwiać panoramę miasta. W kolejnym dniu spędzonym w szkole uczestniczyliśmy w projekcie, który dotyczył praw człowieka. Podczas projektu mieliśmy możliwość wykazania się naszymi umiejętnościami w rzeźbieniu kamieni, na których zostały wyryte cytaty z kodeksu praw człowieka.

W dniu wyjazdu ponownie wybraliśmy się do szkoły na cztery lekcje. Obiad zjedliśmy w tamtejszej kantynie, natomiast popołudnie spędziliśmy razem z rodzinami. O godzinie 20.30 wszyscy zebraliśmy się na przystanku autobusowym. Po wzruszającym pożegnaniu z naszymi gospodarzami zasiedliśmy w fotelach autokarowych i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Rybnika.