Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Hajer na Smolnej

06.03.2016 16:00 | 0 komentarzy | pm

Mieczysław Bieniek – turysta rowerowy i miłośnik gór, znany w podróżniczym świecie jako Hajer, wystąpi 11 marca w Rybniku na Smolnej.

Hajer na Smolnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Hajer to górnik z katowickiej kopalni „Wieczorek”, który po wypadku i doznanych urazach usłyszał, że na dół już więcej nie zjedzie. Ta informacja wywróciła jego życie do góry nogami: z dnia na dzień z górnika strzałowego stał się podróżnikiem i łowcą przygód. Razem z Matyldą (bo tak nazywa swój rower) zwiedził większość kontynentów. Jego ulubione kierunki to Azja Środkowa, Ameryka Południowa i Europa. O swoich wyprawach potrafi opowiadać godzinami – ciekawie, niezwykle barwnie, po naszymu i zawsze z jego oryginalnym poczuciem humoru. A przygód mu nie brakuje, one wprost go kochają! Ma rzadki dar sprowadzania na siebie kłopotów, z których (na ogół) wychodzi bez szwanku. Czas między wyprawami spędza na pisaniu książek oraz występowaniu z prelekcjami w całym kraju.

W marcu Hajer pojawi się w Rybniku na zaproszenie Rady Dzielnicy Smolna. Zaprezentuje opowieść pod tytułem „Z podziemi w kolorowy świat” i będzie to wprowadzenie do jego historii. Rada dzielnicy rozpoczyna tym samym cykl spotkań podróżniczych pod nazwą „Kierunek: Smolna!”. Pierwsze z tego cyklu spotkanie – z Hajerem, odbędzie się w restauracji Wierzbowe Zacisze w Rybniku, przy ulicy Raciborskiej 86 w piątek, 11 marca o godzinie 18:00. Więcej na temat wypraw Hajera można przeczytać na blogach: hajerbieniek.wordpress.com oraz blogrowerowy.pl.