Sobota, 17 sierpnia 2019

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Sześciokolorowa tęcza w przedszkolu przeszkadza, bo jest symbolem homoseksualistów

29.09.2015 11:52 | 1 komentarz | ska

Rodzice wraz z dziećmi po wakacjach przyszli do Przedszkola nr 42 „Tęczowa Kraina” w Rybniku. Placówka wypiękniała po remoncie, co od razu spodobało się rodzicom. Niestety, nie wszystkim. Poszło o rysunek tęczy na ścianie.

Sześciokolorowa tęcza w przedszkolu przeszkadza, bo jest symbolem homoseksualistów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do dyrekcji placówki zadzwonił mieszkaniec Rybnika, zbulwersowany tęczą w „Tęczowej Krainie”. Był to rodzic dziecka, które jeszcze nie uczęszcza do przedszkola, ale jak twierdził w przyszłym roku zacznie do niego uczęszczać. Poprawnemu obywatelowi nie spodobała się tęcza, a konkretnie liczba kolorów w niej zawartych. Jak twierdził rozmówca tęcza nie ma siedmiu, a sześć kolorów, co podobno jest symbolem homoseksualizmu. – Dobrych parę lat temu rodzice wybrali nazwę naszego przedszkola. Wtedy tęcza była tylko zjawiskiem atmosferycznym i nie miało żadnego związku z żadną subkulturą czy ideologią. Nasza tęcza ma faktycznie sześć kolorów, ale takie jest przyjęte już logo naszego przedszkola. Taki był projekt. Oczywiście do tęczy zostanie domalowany jeden kolor, ale całą sytuację uważamy za absurdalną – podkreśla wicedyrektor P42 Magdalena Rogowska. Trudno się nie zgodzić. Zatroskanym obywatelom przypominamy, że prawdziwa tęcza ma tak naprawdę nieskończenie wiele kolorów, bo podstawowe barwy na które rozszczepia się światło mieszają się ze sobą tworząc całą paletę barw.