Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Jest pomysł na ścieżkę rowerową łączącą Żerdziny i Kornice. Ma biec przez las

01.10.2021 07:00 | 0 komentarzy | mad

Andrzej Wawrzynek, wójt Pietrowic Wielkich, spotkał się z przedstawicielami Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Bo jest pomysł, aby m.in. przez teren podległy Nadleśnictwu biegła ścieżka rowerowa. - Jest dobra prognoza - informuje wójt.

Jest pomysł na ścieżkę rowerową łączącą Żerdziny i Kornice. Ma biec przez las
Wójt Andrzej Wawrzynek zwraca uwagę, że ścieżka rowerowa z jednej strony byłaby pomocna dla pracowników Eko-Okien chcących dojeżdżać do pracy rowerem. Z drugiej strony, to dodatkowa atrakcja dla mieszkańców oraz sympatyków gminy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ścieżka miałaby przebiegać przez las, łącząc się z utwardzonymi drogami, które podlegają gminie. W efekcie połączone zostałyby dwa sołectwa – Żerdziny i Kornice, co miałoby wspomóc m.in. pracowników Eko-Okien, chcących dojeżdżać do pracy od strony Raciborza rowerem. To trasa, którą już wykorzystuje część cyklistów.

W kolejnym sezonie

- Jestem na etapie przygotowania kosztorysu. I Nadleśnictwo nie mówi „nie”, więc myślę, że i tak dobry skok, bo w poprzednich okresach jakoś nie byli przychylni. Teraz widzą ogrom zakładu Eko-Okien i ludzi, którzy chcą korzystać - powiedział włodarz na ostatniej sesji rady gminy. Wójt temat konsultował również z Eko-Oknami.

Andrzej Wawrzynek stwierdził, że nie brakuje chętnych, chcących skorzystać z nowego traktu.

- Sprawa nabiera znaczenia i mam nadzieję, że ścieżka w następnym roku powstanie i ci ludzie, którzy chcą nie tylko pracować, ale przy okazji się zrelaksować, będą mogli z niej korzystać - dodał.

Poprawić komunikację

Włodarz wyjaśnił, że część zadania jest już wykonania, mówiąc o utwardzonych drogach gminnych od strony Żerdzin i Kornicy. - Myślę, że ta ścieżka będzie dodatkowym znakiem, że też staramy się dobrze współpracować z zakładem, żeby te sprawy komunikacyjne może i trochę poprawić - podał Andrzej Wawrzynek.

Wsparcie z Polskiego Ładu

To zadanie, na które samorząd chce sięgnąć po wsparcie w ramach Polskiego Ładu. Wśród trzech wniosków zgłoszonych przez gminę jest ten dotyczący tej inwestycji. To przebudowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Kornicach i Żerdzinach wraz z budową odcinka ścieżki rowerowej łączącej obie miejscowości. Kwota, którą chce pozyskać Urząd Gminy w Pietrowicach Wielkich, wynosi 11.895.000,00 zł.

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.