Poniedziałek, 6 grudnia 2021

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Żelazny Szlak Rowerowy z kolejną nagrodą

22.09.2021 09:43 | 0 komentarzy | AgaKa

Dopiero co zwyciężył w głosowaniu internautów na Najlepszą Przestrzeń Publiczną, a już zdobywa kolejne wyróżnienie. Żelazny Szlak Rowerowy został rowerową inwestycją 2019/2020.

Żelazny Szlak Rowerowy z kolejną nagrodą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Ta nagroda jest tym bardziej cenna, że została przyznana przez towarzystwa rowerowe i środowiska związane z dwoma kółkami. Miasto o nią nie aplikowało. To była zupełnie oddolna inicjatywa rowerzystów z Zagłębia i Metropolii Katowickiej. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego wyróżnienia – mówi Jarosław Piechaczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji i jednocześnie miejski oficer rowerowy.

Rower Power to pomysł Sosnowieckiego Stowarzyszenia Rowerowego i Rowerowych Katowic. Z ich inicjatywy przyznawane są coroczne nagrody oraz antynagrody – od środowisk rowerowych dla miast, gmin, urzędników, społeczników i organizacji.

- Chcemy nagradzać tych, którzy naprawdę na to zasłużyli i dlatego wyróżnienia przyznawane będą ostrożnie, by nie okazało się za kilka lat, że wartość nagrody jest niska – mówi Krzysztof Popławski z Sosnowieckiego Stowarzyszenia Rowerowego.

Wyróżnienia przyznano w kategoriach:

  • gmina przyjazna rowerzystom,
  • rowerowa inwestycja roku,
  • aktywista rowerowy,
  • najlepszy oficer rowerowy.

Żelazny Szlak Rowerowy został wybrany najlepszą rowerową inwestycją 2019/2020.

- Ta nagroda świadczy o tym, że Żelazny Szlak Rowerowy, który tworzyliśmy wraz z pozostałymi czterema partnerami, jest produktem turystycznym, którego walory doceniają ludzie nie tylko z najbliższej okolicy, ale też z całego regionu. To oznacza, że przyjęliśmy słuszną politykę tworzenia kolejnej odnogi przemysłu, jaką jest przemysł czasu wolnego. Jego osią będzie Żelazny Szlak Rowerowy, Park Zdrojowy i Łaźnia Moszczenica – komentuje prezydent Anna Hetman.