Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Jest nadzieja na ścieżkę rowerową pomiędzy Zabełkowem i Roszkowem

18.07.2021 19:00 | 4 komentarze | mad

Są środki na opracowanie dokumentacji technicznej transgranicznej trasy rowerowej Zabełków – Roszków. Wsparcie pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jest nadzieja na ścieżkę rowerową pomiędzy Zabełkowem i Roszkowem
Ścieżka rowerowa na drodze relacji Zabełków – Roszków wydaje się bardzo potrzebna z uwagi na natężenie ruchu na drodze krajowej (zdjęcie poglądowe)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

82 tys. zł wsparcia

Jak informują urzędnicy, dofinansowanie pozwoli na sfinansowanie prac zakładających opracowanie kompleksowej dokumentacji technicznej dla budowy odcinka trasy rowerowej między Roszkowem i Zabełkowem. To w efekcie ma pozwolić rowerzystom na ominięcie newralgicznego odcinka Drogi Krajowej nr 45, łączącej obie miejscowości.

– Projekt stanowi pierwszy, niezbędny etap do realizacji tej potrzebnej dla miłośników rowerów inwestycji. Przygotowana w przyszłości ścieżka służyć będzie zarówno naszym mieszkańcom, jak i odwiedzającym naszą gminę cyklistom – informuje krzyżanowicki urząd.

Partnerem projektu jest czeska gmina Silherovice. Pozyskane dofinansowanie wyniesie ponad 82 tys. złotych.

Nowiny pisały

O planach na ścieżkę rowerową w tym miejscu informowaliśmy już w artykule Wyremontują fragment drogi krajowej nr 45 w powiecie raciborskim. Przypomnijmy, wójt Grzegorz Utracki zapowiadał na spotkaniu wiejskim w Zabełkowie, że w planach jest remont drogi krajowej nr 45 od Roszkowa do skrzyżowania z DK nr 78 (Zabełków). Jak wyjaśniał włodarz, w ramach prac ma dojść do likwidacji autobusowej przy barze „Arnold” w Rudyszwałdzie, a po modernizacji przystanek ma zostać usytuowany w kierunku na Rudyszwałd, a drugi przesunięty w kierunku cmentarza w Zabełkowie. – Ma być chodnik zrobiony, będzie oświetlenie nowe ledowe od przejazdu na Nowym Dworze aż przez cały Zabełków w ciągu drogi krajowej – wyliczał Utracki. W ten czas włodarz powiedział także o analizowanej kwestii wykupu gruntów w ciągu drogi Roszków – Zabełków i wybudowaniu tam ścieżki rowerowej.

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.