Piątek, 30 lipca 2021

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Pandemia czy nie, słońce czy deszcz, jedno jest pewne - Racibórz kocha rower! Zobaczcie, co działo się na placu Dominikańskim [ZDJĘCIA] [FILMY]

12.06.2021 14:02 | 4 komentarze | żet

Zawody na pumptracku, pakiety startowe RowerON-u, dziwne i nietypowe rowery Mariana Hampla - to tylko część atrakcji, które czekały na mieszkańców Raciborza i okolic w sobotę 12 czerwca na pl. Dominikańskim.

Pandemia czy nie, słońce czy deszcz, jedno jest pewne - Racibórz kocha rower! Zobaczcie, co działo się na placu Dominikańskim [ZDJĘCIA] [FILMY]
"Wsiadaj na koło, będzie wesoło" to hasło przewodnie organizowanej przez Nowiny akcji RowerON. Jak ulał pasuje ono również do tego, co działo się na placu Dominikańskim w Raciborzu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza dla miłośników dwóch kółek

- Tor rowerowy pumptruck, oprócz tego znakowanie rowerów, jazda na dziwnych rowerach - każdy może spróbować swoich sił skręcając w prawo i jadąc w lewo, pedałując do tyłu czy też trzymając kierownicę za sobą, oprócz tego wspólnie z Nowinami przygotowaliśmy stoisko RowerON - mówi dyrektor OSiR Paweł Król o głównych atrakcjach imprezy Racibórz kocha rower.

Dyrektor OSiR Paweł Król mówi, na czym polega impreza Racibórz kocha rower

Dawid Zygleński ze swoim synem Oliwerem wstąpili na plac Dominiański podczas rowerowej "rundki po mieście". Choć tym razem Oliwer przyjechał w foteliku, za rok prawdopodobnie zrobi to już samodzielnie. - W te wakacje Oliwer będzie uczył się samodzielnej jazdy na dwóch kółkach - mówi ojciec chłopca.

Karolina Kuśkowska ze swoją córeczką Nadią. Pięciolatka wzięła udział w zawodach na torze pumptruck. Dziewczynka jeździ na hulajnodze, ale uczy się też jazdy rowerze. Póki co wspomaga się dodatkowymi kółkami. Dzięki temu może jechać do przedszkola samodzielnie.

RowerON, Młodzi ninja, Rower to power

Wydarzenie rozpoczęło się rankiem 12 czerwca na placu Dominikański w Raciborzu i trwało do godziny 17.00. Dodatkowo w programie m.in.:

  • miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych,
  • akcja znakowania rowerów,
  • bezpłatny serwis rowerowy,
  • zawody Young Ninja Force Kids (początek zawodów o godz. 14.00),
  • konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży.

Imprezie towarzyszyła akcja Rower to power, którą organizuje Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu. Idea jest prosta - mieszkańcy przynoszą rowery, których nie potrzebują. Następnie podopieczni zakładu odnawiają je i oddają tym, którzy o nich marzą.

Dariusz Pańczyk (w środku) ze swoim synen Bartkiem (z prawej) oraz jego kolegą Maćkiem (z lewej). Chłopcy poznali tor pumptruck, gdy zamontowano go na placu nieopodal marketu E.Leclerc. W sobotę przyszli na plac Dominikański, aby spróbować swoich sił w rywalizacji z innymi uczestnikami zawodów.

Trzyletni Władek Stopa poznawał przepisy ruchu drogowego razem ze swoją siostrą Eweliną oraz strażniczkami miejskimi. Dzieci zawitały na plac Dominikański razem ze swoją mamą oraz tatą Grzegorzem. Pan Grzegorz i Ewelina wezmą udział w akcji RowerON, którą organizuje wydawnictwo Nowiny.

Wkrótce rozpocznie się akcja RowerON. Weźmie w niej udział tysiąc osób. Uczestnicy będą mieli za zadanie przejechać szereg tras w naszym regionie. Dla najsprawniejszych, najbardziej wytrwałych i najbardziej pomysłowych czekają dodatkowe nagrody. Na placu Dominikańskim można było odebrać pakiety startowe do imprezy. Wśród osób, które to zrobiły, byli m.in. Marcin i Kasia Swandula. W rozmowie z Nowinami przyznają, że niektóre przygotowane przez nas trasy będą dla nich sporym wyzwaniem. - Lubimy jeździć na rowerze, myślę, że damy radę - mówi Kasia.

Na godz. 19.00 zaplanowano start Raciborskiej Nocki Rowerowej. Meta nocki tym razem na OSIRze przy ul. Zamkowej, gdzie na uczestników czekać będzie ognisko z kiełbaskami.

Ludzie:

Paweł Król

Paweł Król

Dyrektor OSiR Racibórz