Czwartek, 19 października 2017

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Lepiej podaj stan licznika

11.02.2010 21:15 | 5 komentarzy | raj
Od 1 lutego dostawca energii (firma Vattenfall) podniósł opłaty za prąd. W jaki sposób należności zostaną obliczone skoro nikt nie spisał dotychczasowego stanu liczników?
Lepiej podaj stan licznika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do 1 lutego obowiązywała niższa stawka za energię elektryczną. Od tego czasu już należy płacić więcej. Teoretycznie pracownicy firmy Vattenfall na przełomie tych miesięcy powinni spisać stan liczników, by wiedzieć od jakiej wartości należy naliczać więcej. Nikt tego jednak nie robi. – Wielu naszych klientów podaje stan licznika. W przypadku pozostałych jest to oczywiście szacowane. Obliczanie od lat oparte jest na metodach statystycznych i funkcjonuje na terenie całego kraju, w przypadku wszystkich dostawców energii. Nikt nie jest w stanie wykonać 15 mln odczytów na terenie całej Polski w tak krótkim czasie  – wyjaśnia Grzegorz Lot z firmy Vattenfall.
Być może warto jednak podać stan swojego licznika jak najprędzej. Wiadomo nie od dziś, że do lutego, a więc w miesiącach zimowych zużywa się znacznie więcej energii niż w kwietniu czy maju, kiedy to żarówki zaświecamy kilka godzin później.      

(raj)