Region
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiaty rowerowe – zadaszenie na rowery

Z pewnością każdy z nas niejednokrotnie miał okazją widzieć wiaty rowerowe. Konstrukcje te są zwykle umieszczane wszędzie tam, gdzie pojawia się wysokie zapotrzebowanie na zabezpieczenie rowerów na wiele godzin. Dlatego właśnie bardzo często można spotkać się z nimi, na przykład przy placówkach publicznych – szkołach, urzędach, szpitalach i wielu innych podobnych miejscach.

Wiaty rowerowe – zadaszenie na rowery

Wiata na rower to istotny element w codziennym otoczeniu osób, które preferują transport indywidualny za pomocą rowerów. Decydując się na aktywny tryb życia i częste poruszanie się rowerem, chętnie inwestujemy w profesjonalny sprzęt, który pozwala nam na komfortową jazdę i bezpieczeństwo. Dlatego właśnie w czasie, gdy pozostawiamy nasz rower na zewnątrz, przypięty do odpowiedniego miejsca, chcemy, aby był on także chroniony przed szkodliwymi promieniami słonecznymi czy padającym deszczem. Czynniki te negatywnie wpływają na poszczególne elementy rowerów, dlatego warto zadbać o to, aby pojazdy miały dodatkową ochronę w postaci wiaty rowerowej.

Zastosowanie wiat rowerowych – gdzie warto je montować?

Wiaty rowerowe mają  za zadanie chronić pojazdy przed deszczem. Okazuje się jednak, że dość istotnym elementem oprócz ochrony przed deszczem, jest ograniczenie widoczności naszego roweru przed innymi. Dzięki temu rower umieszczony pod wiatą rowerową, która posiada specjalne szyby osłonne, jest mniej widoczny i tym samym chroniony przed potencjalną kradzieżą. Dlatego właśnie wiaty rowerowe bardzo często lokowane są wszędzie tam, gdzie w ciągu dnia pojawia się wiele osób.

W dużych miastach, gdzie mieszkańcy coraz częściej decydują się na rezygnację z podróżowania samochodem, jeżdżenie rowerem jest coraz częściej wybierane. To właśnie za pomocą tych pojazdów możemy szybko przesiąść się do metra lub zostawić rower na pętli tramwajowej i dojechać kilka przystanków w docelowe miejsca.

Wiaty rowerowe są zwykle montowane tam, gdzie pojawia się wiele osób. Lokalizacje te to głównie placówki publiczne, wśród których możemy wyróżnić, m. in.: szpitale, galerie handlowe, restauracje, urzędy, placówki dydaktyczne (szkoły, przedszkola, uczelnie), galerie sztuki, kawiarnie, dworce, kina i wiele innych.

Dlaczego warto zainwestować w wiatę rowerową?

Wiaty rowerowe są świetnym sposobem na inwestycję w zaaranżowanie przestrzeni publicznej. Władze miasta mogą zdecydować się na zakup wiat rowerowych dopasowanych do stylu miasta. W naszej ofercie posiadamy profesjonalne wiaty rowerowe w minimalistycznym wydaniu, ale także nieco bardziej ozdobne wiaty rowerowe, które mogą dodawać otoczeniu konkretnego stylu.

Wiata na rower to także zachęcenie mieszkańców do rezygnacji z jeżdżenia samochodem. Zapewniając mieszkańcom dostęp do bezpiecznych przestrzeni, w których mogą zostawić swoje rowery, sprawiamy, że coraz więcej osób będzie zauważało, że taki wybór jest znacznie korzystniejszy. Jest to zatem ciekawy sposób na zachęcenie osób do korzystania z ekologicznych rozwiązań, które będą korzystnie przekładały się na środowisko.

Co sprawia, że wiaty rowerowe są skuteczne?

Wiaty rowerowe nie są przypadkowymi osłonami wyprodukowanymi z plastiku. Konstrukcje te są tworzone z zastosowaniem wysokojakościowych materiałów, które pozwalają na skuteczną funkcjonalność. Jednym z zadań wiat rowerowych jest osłona przed promieniami słonecznymi, dlatego ścianki wiaty muszą posiadać specjalną warstwę, która będzie odbijała promienie słoneczne.

Wiaty rowerowe dostępne w naszej ofercie są wykonywane między innymi ze szkła hartowanego, poliwęglanu, stalowych blach, stali nierdzewnej, ocynkowanej lub malowanej.

Dzięki takim surowcom oraz odpowiednio zaplanowanej konstrukcji i montażu, wiaty rowerowe mogą spełnić swoje zadanie przez wiele lat. Osoby zainteresowane zakupem profesjonalnych i ekonomicznych wiat rowerowych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Artykuł powstał we współpracy z artbud.pl

Materiał zewnętrzny