Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Polska żegna Bronisława Cieślaka. Słynny porucznik Borewicz z "07 zgłoś się" gościł również w Raciborzu i Borucinie

03.05.2021 16:56 | 0 komentarzy | mad

W niedzielę, 2 maja, Polskę obiegła smutna informacja. W wieku 77 lat zmarł polski aktor, dziennikarz, prezenter telewizyjny i polityk. Bronisław Cieślak odszedł w nocy z soboty na niedzielę w rodzinnym Krakowie.

Polska żegna Bronisława Cieślaka. Słynny porucznik Borewicz z "07 zgłoś się" gościł również w Raciborzu i Borucinie
Bronisław Cieślak na spotkaniu w raciborskiej książnicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bronisław Cieślak sławę i wieczną pamięć zdobył dzięki roli porucznika Borewicza w kultowym "07 zgłoś się". Szerokiej publiczności przypomniał się rolą detektywa Bronisława Malanowskiego w serialu "Malanowski i partnerzy" emitowanym w telewizji Polsat.

Bronisław Cieślak gościł na terenie powiatu raciborskiego. 8 października 2014 r. zawitał do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, gdzie świętował swoje 71 urodziny. Z tej okazji został obdarowany urodzinowym tortem w formie milicyjnego samochodu marki polonez. Zobacz więcej: 07 zgłosił się w swoje urodziny.

Artysta odwiedził również gminę Krzanowice, o czym przypomina Marian Wasiczek, dyrektor miejscowego ośrodka kultury.

Warto wspomnieć, tę bardzo popularną postać telewizyjną przełomu lat 70. I 80. Bronisław Cieślak wraz z reżyserem filmów o poruczniku Borewiczu - Krzysztofem Szmagierm odwiedzili 28 listopada 1982 roku młodzież w Borucinie, a konkretnie odbyło się spotkanie w Klubie Młodzieżowym w budynku, gdzie obecnie znajduje się DK Borucin – napisał dyrektor na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury, w portalu Facebook.com, publikując relację z kroniki, wraz z pamiątkowym wpisem.

Ludzie:

Marian Wasiczek

Marian Wasiczek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach