środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Moda na bąbelkową herbatę

15.11.2020 17:14 | 0 komentarzy | MK

Charakterystyczne kolorowe bąbelki w herbacie podbiły serca dzieci i dorosłych. Pyszny i niezwykle wyglądający napój można dopasować do swoich preferencji, a każdy kubek to fantastyczne odkrycie i niezwykła przygoda. Moda na bubble tea przybyła do nas z Tajwanu, a pretekstem było to, by namówić dzieci do picia herbaty i tak połączenie ciepłego naparu z mlekiem, kulkami tapioki i kostkami lodu podbiło rynek.

Moda na bąbelkową herbatę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. Sekrety tapioki
  2. Najlepsza kompozycje

Sekrety tapioki

Swoją niezwykłą formułę bubble tea zawdzięcza tapioce. Jest to skrobiowy produkt, który jest wytwarzany z manioku. Z zasady jest pozbawiona smaku oraz hipoalergiczna i dlatego właśnie jest bezpieczna dla alergików. Nie ma glutenu oraz cholesterolu i staje się bardzo modnym dodatkiem do deserów, zup, sosów oraz innych dań. Poza tym kuleczki są bardzo pożywne i rewelacyjnie wyglądają. Bazą boba tea jest oczywiste ciepła lub zimna herbata czarna, zielona lub biała. Dodatkowo można dobrać różnorodne składniki, a także mleko, wspomniane kulki tapioki, owoce lub owocowe żelki. W tej ogromnej różnorodności każdy wybierze najlepsze smaki dla siebie. Nic więc dziwnego, że herbata bąbelkowa podbija rynek i jest bardzo popularna w kawiarniach, lodziarniach, a także w punktach oferujących tylko ten rodzaj napojów. Je najczęściej można znaleźć w dużych centrach handlowych.

Najlepsza kompozycje

Kulki do bubble tea oraz różnorodne dodatki wpisują się w bardzo różnorodne gusta, choć czasem można mieć wątpliwości, czy mamy do czynienia z napojem czy deserem. Zawsze trzeba jednak zwracać uwagę na jakość produktów. Herbata musi być parzona, a wszystkie składniki powinny być pyszne. Dzięki temu podany na pół będzie smaczny i zdrowy, a kawior molekularny będzie wywoływać same pozytywne skojarzenia. Dlatego właśnie warto uważnie przyglądać się, w jakim napoju ląduje popping boba. Jeśli jest to sztuczny proszek rozpuszczony w wodzie, to z pewnością nie będzie dobry wybór. Moda na ten napój sprawia, że chętnie przygotowujemy go również w domach. Nie ma w tym nic trudnego i z pewnością kawior do bubble tea zachwyci nie tylko dziecięcych gości, ale także tych dorosłych. Warto więc podawać ją na urodzinach, sylwestrze i zawsze wtedy, gdy chcemy innych zaskoczyć.

Bazą napoju z bąbelkami musi być tradycyjny napar z liści herbaty. Warto więc sięgać po takie gatunki jak Oolong – szlachetna i szmaragdowa odmiana z silnymi nutami owocowymi i drzewnymi, czarna Assam o głębokim i cierpkim smaku oraz dużej zawartości teiny. Amatorzy dobrych smaków się również w zdrowszą herbatę zieloną.  

Materiał zewnętrzny