Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Bujaczek dla dziecka - wady i zalety

30.10.2020 15:40 | 0 komentarzy | MK

Leżaczek dla niemowlaka to coraz częściej jeden z podstawowych elementów wyprawki. Nierzadko wybierany jest też jako prezent dla świeżo upieczonych rodziców. Wiemy bowiem, jak istotne i często trudne do osiągnięcia jest uwolnienie rąk od maluszka, by móc wykonać codzienne obowiązki domowe. Czy rzeczywiście warto postawić na leżaczek dla dziecka? Poznaj jego wady i zalety.

Bujaczek dla dziecka - wady i zalety
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co warto wiedzieć o bujaczku dla dziecka?

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowana większość rodziców docenia i chwali rozwiązanie, jakim jest bujaczek dla dziecka. Cechuje się bowiem całą listą praktycznych zalet, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie z maluszkiem w domu w ciągu dnia. Dlaczego tak naprawdę go doceniamy? Oto lista najważniejszych zalet. 

  1. Największą zaletą jest uwolnienie rąk rodzica - może on wykonywać swoje codzienne obowiązki, nie tracąc z oczu malucha. Leżaczek dla dziecka zapewnia mu bezpieczeństwo i utrzymuje go we właściwej odległości od niebezpiecznych przyrządów. To wyraźna ulga podczas wykonywania codziennych obowiązków domowych.
  2. Dobry leżaczek dla dziecka zapewnia mu bezpieczeństwo - posiada bezpieczne i wygodne pasy. Niezależnie od żywiołowości wykonywanych ruchów maluszek z całą pewnością z niego nie wypadnie.
  3. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest także mobilność. Bardzo często to urządzenie składane, które bez trudu zmieści się w bagażniku. Możecie je zabrać ze sobą niemal wszędzie, dzięki czemu w nowym miejscu dziecko będzie miało swoją, dobrze znaną przestrzeń, która zapewni mu odrobinę poczucia bezpieczeństwa.
  4. Na uwagę zasługuje również leżaczek-bujaczek, który posiada specjalne bieguny z niezbędną blokadą. Niekiedy staje się to bardzo skuteczną metodą na położenie maluszka do snu w ciągu dnia. Taką opcję posiada m.in. leżaczek Tiny Love.
  5. Warto zauważyć, że z biegiem czasu leżaczek dla dziecka zmienia swoje podstawowe zadanie i może z powodzeniem zastąpić krzesełko do karmienia. Sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy maluszek jest niezbyt zainteresowany współpracą podczas posiłków. Znane mu miejsce może wpłynąć na niego kojąco, co czasem przekłada się na chęć do jedzenia.

Nie jest jednak prawdą, że leżaczki dla dzieci nie mają wad. Warto jednak podkreślić, że wynikają one przede wszystkim z niewłaściwego ich użytkowania oraz wyboru kiepskiej jakości modelu, który nie stanowi odpowiedzi na naturalne potrzeby maluszka.

Leżaczek rzeczywiście ogranicza naturalną potrzebę ruchu dziecka. Dlatego właśnie nie powinno w nim spędzać więcej czasu niż to rzeczywiście konieczne. To jedynie wsparcie podczas wykonywania codziennych obowiązków, które nie może zastąpić raczkowania czy innych ćwiczeń, które mają na celu prawidłowy rozwój ruchowy. Niezbędne jest również wybranie odpowiedniego modelu, która zapewni niemowlęciu komfortową pozycję leżącą, w której nie jest obciążony kręgosłup. Warto zwrócić uwagę na modele przypominające gondolę czy kołyskę - to m.in. leżaczek Tiny Love z budką.

Leżaczek-bujaczek Tiny Love - dla maluszka i rodziców

Opatentowany bujaczek Tiny Love daje opcję zamiany w wygodny leżaczek za pomocą jednego kliknięcia. Maluszek leży na wygodnej wkładce i jest otoczony wysokiej jakości miękkimi materiałami. W ten sposób zyskujesz komfortowe i przede wszystkim bezpieczne miejsce na drzemkę. Dodatkiem są urocze zabawki zawieszone na specjalnym pałąku, które motywują dziecko do wykonywania pierwszych świadomych ruchów rączkami.

Wraz z upływem kolejnych miesięcy leżaczek Tiny Love staje się wygodnym siedziskiem. Dziecko może bez przeszkód przyglądać się otoczeniu i podejmować próby komunikacyjne ze swoim rodzicem.

Leżaczek-bujaczek Tiny Love to idealne rozwiązanie, które łączy w sobie wygodę dla dziecka i rodzica. Zapewnia nie tylko komfortowe miejsce do spędzania czasu, ale również stymuluje rozwój emocjonalny i społeczny. Rodzice doceniają jego funkcjonalność i z pewnością ucieszy ich taki prezent z okazji narodzin maluszka.

 

Materiał zewnętrzny