Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Epidemia koronawirusa:

Biurko dla dziecka – jakie wybrać, aby zapewniało komfort?

21.10.2020 22:52 | 0 komentarzy | MK

Rozpoczęcie szkoły to idealny moment, aby wyposażyć pokój dziecka w biurko. Już sześciolatki potrzebują wygodnego miejsca, w którym będą się nie tylko bawić, ale też kreślić pierwsze literki. Dla młodszych maluchów wystarczy stoliczek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawić im proste biurko dostosowane do ich potrzeb. Jak wybrać biurko? Jakimi właściwościami powinno się charakteryzować?

Biurko dla dziecka – jakie wybrać, aby zapewniało komfort?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak dopasować biurko do potrzeb dziecka?

W wieku sześciu lat w życiu dzieci zaczyna być obecna edukacja. Czas zupełnej beztroski powoli przemija i zaczynają się obowiązki związane z nauką. Aby pociecha z przyjemnością odkrywała nowe rzeczy i zdobywała kolejne umiejętności, potrzebne jest miejsce, do którego z przyjemnością będzie zasiadać. Należy pamiętać, że wraz z wiekiem dziecko będzie coraz więcej czasu spędzać przy biurku, dlatego trzeba mu zapewnić maksymalny komfort. Przede wszystkim biurko dla dziecka musi być dopasowane do jego postury. Sprawi to, że będzie zachowywało prawidłową postawę podczas odrabiania lekcji i innych zajęć. Podczas siedzenia przy biurku powinno mieć proste plecy, a ręce swobodnie oparte o blat. Pomiędzy ramionami a przedramionami ma tworzyć się kąt prosty. Stopy muszą być oparte o podłogę lub ewentualnie o podnóżek, tak żeby nie wisiały w powietrzu. Niezależnie od tego, czy jest to biurko dla dziewczynki czy chłopca, należy zadbać o dopasowanie odpowiedniego krzesła. Najlepszym rozwiązaniem są fotele z regulacją wysokości, ponieważ będą służyć przez dłuższy czas, nawet gdy dziecko podrośnie i błyskawicznie będzie można je dostosować do jego nowych potrzeb. Im starsza pociecha, tym więcej godzin spędzanych nad zadaniami, a długi czas spędzany w niewłaściwej pozycji znacząco zwiększa ryzyko bólów kręgosłupa i wad postawy. Dlatego wybierając biurko dziecięce, trzeba zrobić to z rozwagą.

Trwały i solidny materiał – znaczenie jakości wykonania biurka

Wysoka jakość materiałów i precyzyjne, solidne wykonanie to właściwości, jakimi powinno charakteryzować się każde biurko dla dziecka. Jest to ważne ze względu na bezpieczeństwo, ale wpływa również na estetykę. Biurka wykonane z płyt laminowanych i z litego drewna sosnowego oraz bukowego odznaczają się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymałe biurka dziecięce służą przez wiele lat i nie ma konieczności ich wymiany co roku.

Funkcjonalne biurko w stylowej odsłonie

Nowoczesny design charakteryzujący się lekkością form idealnie wpisuje się w aranżację pokoju dziecięcego. Utrzymane w jasnych barwach biurko dla dzieci sprzyja zachowaniu harmonii. Estetyka biurka dla dziewczynek nie musi różnić się od wersji dla chłopca. Wiele biurek ma uniwersalny charakter, o czym przekonasz się, wchodząc na stronę https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/biurko-dla-starszaka/. Funkcjonalne rozwiązania sprawiają, że biurko dla chłopca lub dziewczynki można dostosować do ich indywidualnych potrzeb. Do wyboru są wersje z samym blatem lub z szafkami i szufladami w różnych konfiguracjach.

 

 

 

 

 

 

 

Materiał zewnętrzny