Niedziela, 29 marca 2020

imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

RSS

Kolejne osoby zakażone koronawirusem w województwie śląskim. Część z nich zakaziła się w pracy

25.03.2020 09:22 | 2 komentarze | ż

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą m.in. mieszkańców powiatów gliwickiego, lublinieckiego oraz zawierciańskiego.

Kolejne osoby zakażone koronawirusem w województwie śląskim. Część z nich zakaziła się w pracy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku, która trafiła na oddział zakaźny szpitala w Bytomiu. Kobieta była pod nadzorem służb sanitarnych w Gliwicach, które ustaliły, iż mieszkanka prawdopodobnie zakaziła się w swoim miejscu pracy.

Również kontakt z osobą chorą w miejscu pracy był przyczyną zakażenia młodego mężczyzny, który jest w izolacji domowej. Mieszkaniec, w dobrym stanie, jest pod nadzorem sanepidu w Gliwicach.

W dobrym stanie zdrowia, w izolacji przebywa kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego. Zakaziła się poprzez kontakt z osobą chorą.

Kontakt z osobą z otoczenia był przyczyna zakażenia młodej kobiety. Mieszkanka jest w izolacji domowej pod nadzorem powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej z Tychów.

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkanka zakaziła się od osoby, która powróciła z Francji.

W kwarantannie przebywał z kolei mężczyzna w sile wieku, który powrócił z zagranicy. Gdy wystąpiły objawy, mieszkaniec powiatu gliwickiego skonsultował się z lekarzem, który zdecydował, iż mężczyzna może leczyć się w domu.

Na konsultacji w szpitalu w Chorzowie była kobieta w średnim wieku z powiatu lublinieckiego. Lekarz chorób zakaźnych ocenił jej stan jako dobry i zdecydował, że mieszkanka może kurować się w domu. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia.

W miejscu pracy najprawdopodobniej zakaził się mężczyzna w sile wieku. W dobrym stanie zdrowia, przebywa w izolacji w swoim domu w powiecie zawierciańskim.

W ciężkim stanie do szpitala w Zawierciu zgłosiła się kobieta z powiatu myszkowskiego, która wykazuje wyraźne objawy zakażenia koronawirusem. Sanepid ustala źródło zakażenia.

Łącznie w województwie śląskim odnotowano już 96 przypadków zakażenia koronawirusem.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, oprac. ż


Zdjęcie poglądowe (freepik - pl.freepik.com)