Wtorek, 30 listopada 2021

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Rodzice górą w sprawie przedszkola na Głożynach

26.06.2012 21:23 | 14 komentarzy | tora

W Szkole Podstawowej nr 3 na Głożynach nie będzie oddziału przedszkolnego dla sześciolatków. To zwycięstwo rodziców tych dzieci, którzy od początku protestowali przeciwko planom władz Radlina.

Rodzice górą w sprawie przedszkola na Głożynach
Katarzyna Szmuk była jedną z matek, które od początku głośno protestowały. Ale 26 czerwca na sesji głośno dziękowała władzom za pomyślną dla protestujących decyzję.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klamka zapadła 26 czerwca na sesji rady miasta. Radni przegłosowali uchwałę o utworzeniu sieci oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Na liście nie ma głożyńskiej podstawówki. Uchwała przeszła jednogłośnie, na co obecni na sesji rodzice zareagowali brawami. - Po spotkaniu w szkole z panią burmistrz nasze odczucia były różne. W ramach konsultacji ukazał się projekt uchwały zakładający również utworzenie oddziału w szkole na Głożynach, więc nie spodziewałam się, że ostatecznie nastąpi zmiana. Dla naszych dzieci i dla nas to bardzo dobra wiadomość – dzieliła się wrażeniami na gorąco Katarzyna Szmuk, jedna z matek. 6-latki pójdą od września do Przedszkola nr 1, tak jak chcieli tego ich rodzice.

Ostatecznie w Zespole Szkół Sportowych powstaną trzy oddziały przedszkolne oraz dwa w SP 4. Dzięki przeniesieniu do nich sześciolatków w przedszkolach na Marcelu oraz w Biertułtowach zwolni się około 100 miejsc dla trzy i czterolatków.

Rodzice z Głożyn złożyli jeszcze w urzędzie wniosek o jak najszybszą rozbudowę SP 3 w celu przekształcenia jej w zespół szkolno – przedszkolny. Pozwoli to rozwiązać problemy z brakiem miejsc dla przedszkolaków i zaplecza kuchennego w podstawówce. Wniosek znalazł poparcie we władzach miasta. Na sesji rada przegłosowała wprowadzenie do tegorocznego budżetu 150 tys. zł na projekt rozbudowy. Inwestycja ma być zrealizowana w latach 2013-2014 za około 7 mln zł.