Publicystyka
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Mury, tfu.. dom sprzedam. Za pół miliona złotych [FELIETON] 

Najpierw rekordowo niskie stopy procentowe, a następnie szybkie, niemal comiesięczne ich podwyżki dają już pierwsze efekty. Co prawda nie w postaci spadku inflacji, jak chce Rada Polityki Pieniężnej, ale w postaci rosnącej liczby ofert sprzedaży domów... w trakcie budowy. Można się domyślać, że inwestorów przerosły koszty.

Bożydar Nosacz: Brać czy nie brać? 

Zasada „jak dają to brać” nie zawsze jest bezpieczna - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Tygodnia.

Huggy Wuggy i zaszczepienie chorej idei – obserwujcie swoje dzieci [FELIETON] 

Czy słyszeliście już o Huggy Wuggy (czyt. hagi łagi)? Jeśli nie, to spytajcie o to swoje dziecko. Okazuje się, że niepozorna pluszowa maskotka z zębami staje się kolejnym niebezpiecznym trendem, a przekaz jaki ze sobą niesie nie jest milusi.

Komunie-prezentunie [FELIETON] 

Im bliżej przyglądam się współczesnym pierwszym komuniom, tym bardziej jestem przekonany, że lepiej byłoby je przesunąć o dobrych kilka lat do przodu w rozwoju dzieci - pisze Mariusz Weidner, redaktor naczelny „Nowin Raciborskich”.

Bożydar Nosacz: Nieobecnym nie dajemy 

Na kwietniowej sesji radnych miejskich poróżniła (jaka nowość, co nie?) kwota na świętowanie jubileuszu Tetraedru – formacji założonej w RCK przez Grażynę Tabor 30 lat temu - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Tygodnia.

Pokłóceni. Zjednoczeni. Razem pod biało-czerwoną [FELIETON] 

Jacy są politycy podczas Narodowego Święta Trzeciego Maja? - na to pytanie stara się odpowiedzieć dziennikarz Nowin, który od lat relacjonuje raciborskie obchody świąt narodowych.

Do piekła za niedzielny rosół i schabowego [FELIETON] 

Dlaczego zdjęcia talerzy pełnych rosołu obiegły w niedzielę polski internet? Na pytanie odpowiada Artur Marcisz.

Bożydar Nosacz: Tajemnicza podróż stołka  

Jeden ze stałych czytelników przesłał mi zdjęcie o takim ładunku dramaturgii, że aż szkoda je jakoś specjalnie komentować - pisze Bożydar Nosacz.

Lekarz i węgiel na wagę złota 

Dożyliśmy czasów, gdzie z epoki nadmiaru i marnotrawstwa przechodzimy płynnie w porę niedoboru i oszczędzania na czym tylko się da - pisze Mariusz Weidner, redaktor naczelny "Nowin Raciborskich".

BOŻYDAR NOSACZ: PIT-u-pitu o think-tankach 

- Podczas imprezy padały słowa i pomysły „w punkt”, ale nie obyło się też bez tradycyjnego, raciborskiego „pitu-pitu” - pisze Bożydar Nosacz w Zlośliwym Komentarzu Tygodnia.

Po co komu rozmowy u rzeźnika? [FELIETON] 

Rozmawiać z Putinem czy nie? Czy przywódcę Rosji należy traktować jeszcze jak normalnego polityka, czy raczej jak "rzeźnika", jak określił go Joe Biden? Ważniejsze wydaje się jednak inne pytanie - czy rozmowy, które co jakiś czas próbują z nim podejmować politycy zachodniej Europy mają w ogóle jakikolwiek sens?

Granice mentalne, czyli o gasnącym płomieniu gościnności 

- Miało być na chwilę, a trwa to już kilka tygodni – to jeden z komentarzy osób goszczących uchodźców w swoich domach - pisze Mariusz Weidner w słowie wstępnym do najnowszego numeru "Nowin Raciborskich".

BOŻYDAR NOSACZ: Wódka w sikawce 

Czy jak ktoś ma małego palca, to można powiedzieć, że ma paluszka?

Dlaczego Europa nakarmiła rosyjskiego demona wojny? 

Truzimem jest stwierdzenie, że wojna to kosztowna sprawa. By ją prowadzić trzeba mieć pieniądze. Całą górę pieniędzy. Rosja, która napadła Ukrainę, ma pieniądze. Dużo pieniędzy. Przede wszystkim dzięki eksportowi węglowodorów. Analitycy organizacji Transport & Environment (Transport i Środowisko) wyliczyli, że w 2021 r. Rosja...

BOŻYDAR NOSACZ: Aż strach się cieszyć 

Z góry przepraszam za dwa „suchary”, którymi was poniżej uraczę, ale po prostu nie mogłem się oprzeć. Pierwszy kawał będzie o teściowej, a drugi o niedźwiedziu. A wszystko spaja tajemnicze i szykowne słowo „ambiwalencja”. No, ale po kolei - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Tygodnia.

Kupować czy nie kupować w Auchanie? Oto jest pytanie [FELIETON] 

Dyskutujemy między sobą o tym, czy kupować bądź nie w Auchan czy Decathlonie, które nie zawiesiły swojej działalności w Rosji. Jedni te marki bojkotują, inni nie. Tylko czy ma to w ogóle sens, w sytuacji kiedy rosyjska gospodarka nie bardzo przejęła się "bezprecedensowymi" sankcjami tzw. Zachodu?

Wojna nie nasza, czy jednak trochę również nasza? [FELIETON] 

- Ta "nie nasza" wojna oznacza konkretne ludzkie tragedie i problemy. Dodane do tych "naszych", z którymi stykamy się i zmagamy się na co dzień od lat - pisze Artur Marcisz.

Zobacz więcej