Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Przegląd ogierów osiem koni gotowych do rozrodu

17.11.2013 07:08 | 0 komentarzy | woj

31 października odbył się przegląd ogierów i punktów ogierowych na terenie powiatu raciborskiego. Komisji przewodniczył dyrektor Śląsko-Opolskiego Związku Hodowców Koni, Maciej Wyszomirski.

Przegląd ogierów osiem koni gotowych do rozrodu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas przeglądu zbonitowano i dopuszczono do rozrodu na rok 2014 trzy ogiery rasy śląskiej, dwa szlachetnej półkrwi i po jednym w rasie wielkopolskiej, huculskiej i kuc felinski. Wszystkie ogiery posiadają licencje wydane przez Polski Związek Hodowców Koni oraz ważne badania weterynaryjne. Ogier rasy wielkopolskim jest dzierżawiony ze Stada Ogierów Książ a pozostałe są własnością hodowców należących do Terenowego Koła Hodowców Koni Powiatu Raciborskiego i prowadzących punkty ogierowe rozmieszczone na terenie powiatu.

Dwa punkty znajdują się w gminie Kornowac i gminie Pietrowice Wielkie, po jednym w gminach Rudnik, Krzanowice i Kuźnia Raciborska. Punkty te po pozytywnym zaopiniowaniu przez Inspekcję Weterynaryjną będą działać w przyszłorocznym sezonie.

Hodowcy koni już zapowiadają, że zielone światło dla punktów ogierowych to sygnał dla nich aby starać się o wzrost liczby koni w naszym regionie i przede wszystkim o poprawę jakości i użytkowości hodowlanej koni.

A. Wawrzynek