Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Napełnią Zbiornik Racibórz zaraz po zbudowaniu, w 2016 roku

27.02.2013 15:50 | 6 komentarzy | ma.w

Goszczący na dzisiejszej sesji eksperci poinformowali o rychłych planach napełnienia obiektu wodą. - Proszę tego nie robić - zaapelował Tadeusz Wojnar.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na sesji pojawili się Augustyn Bąbała i Witold Krochmal. - Nasi szefowie są w Waszyngtonie. Nadzorujemy przebieg budowy Zbiornika Racibórz - przedstawili się radnym goście z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej i Biura Koordynacji Projektu. Zapowiedzieli szybkie tempo realizacji inwestycji, w maju ma być znany jej wykonawca, a pierwsze roboty powinny zacząć się w 3 albo 4 kwartale roku. 2016 rok podali jako termin zakończenia prac.

- Nie znamy przyszłości, a technologicznie zbiornik musi być gotowy na zalanie wodą. Nie wiemy jak przez 20 lat zmieni się sytuacja hydrologiczna w tym rejonie i jak będzie trzeba wykorzystać Zbiornik. Zaraz po wykonaniu go napełnimy, na próbę - poinformowali radę. Wodą będzie napełniany przez 8 miesięcy. Wszystko po to by sprawdzić obiekt zanim nadejdzie powódź.

Te plany nie spodobały się przewodniczącemu samorządu. - Proszę tego nie robić. Oby suchego zbiornika nie trzeba było używać i kataklizm z 1997 roku się nie powtórzył - skomentował Taduesz Wojnar.