Sobota, 22 września 2018

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Radny Fita chce wyczekać na lepszy czas...

30.05.2012 17:28 | 7 komentarzy | ma.w

... i namawia prezydenta Lenka by powstrzymał się ze sprzedażą placu Długosza i terenu przy pomniku Arki Bożka. Bo te "smaczne kąski miasta" są obecnie zbyt tanie.

Radny Fita chce wyczekać na lepszy czas...
Michał Fita uważa, że ze sprzedażą placu Długosza warto zaczekać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rajca odniósł się dziś do kiepskiej sytuacji na rynku nieruchomości jeśli chodzi o sprzedaż. - Ceny nie są najwyższe, stąd wnoszę o wycofanie oferty sprzedaży placu Długosza i Opawskiej oraz wyczekanie na lepszy czas, aż ceny wzrosną - poprosił prezydenta w drodze interpelacji na sesji rady miasta.

Zauważył, że cena placu Długosza spadła w ciągu paru lat z 15 mln zł na 6 mln zł. - To prawie 30% ceny wyjściowej. Nie jesteśmy zmuszeni do pozbywania się tych terenów, bo to smaczne kąski miasta - stwierdził Michał Fita.

Prezydent miasta Mirosław Lenk zaczął odpowiedź od wyjaśnienia, że urząd nie jest biurem pośrednictwa nieruchomości. - Nie jesteśmy biurem pośrednictwa nieruchomości, zarabiać nie chcemy, bo celem działań jest właściwe zagospodarowanie terenu, a nie maksymalizacja zysku - powiedział.

Włodarz  przyznał, że początkowo przewartościowano plac, bo  w parę lat wstecz kupowano nieruchomości za każdą cenę. - Aktualna cena nieruchomości naprawdę odzwierciedla jej wartość - podsumował.

Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor MOKSiR w Kuźni Raciborskiej, radny miejski.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Prezydent Raciborza