Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Kompletnie pijany 38-latek jechał przez Rzuchów. Świadkowie nie tylko zadzwonili na policję, ale też uniemożliwili pijanemu kierowcy dalszą podróż. Jak to wyglądało?

25.11.2021 10:17 | 1 komentarz | żet

Nietrzeźwy kierowca stanie przed sądem. Ujęli go świadkowie, którzy zobaczywszy samochód poruszający się wężykiem, wkroczyli do akcji.

Kompletnie pijany 38-latek jechał przez Rzuchów. Świadkowie nie tylko zadzwonili na policję, ale też uniemożliwili pijanemu kierowcy dalszą podróż. Jak to wyglądało?
Świadkowie przekazali pijanego kierowcę w ręce policji. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poczekali na dogodny moment i ujęli pijanego kierowcę

Dwóch mężczyzn minęło się z volkswagenem sharanem na ul. Rybnickiej w Rzuchowie 24 listopada około godz. 18.30. Samochód poruszał się całą szerokością jezdni. Świadkowie uznali, że kierowca prawdopodobnie jest pijany. Natychmiast zawrócili i pojechali za volkswagenem. Kierowca sharana zatrzymał się na parkingu przy markecie. Wtedy mężczyźni wkroczyli do akcji - podeszli do kierowcy, a gdy wyczuli silną woń alkoholu, zadzwonili na policję i nie pozwolili mu ponownie wsiąść do samochodu.

Grozi mu kara więzienia

- Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał raciborską drogówkę, którzy zatrzymali ujętego 38-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Ponadto mundurowi potwierdzili przypuszczenie zgłaszających, gdyż 38-letni kierowca w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu - relacjonuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

38-latek odpowie przed sądem za kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo. Maksymalny wymiar kary to 2 lata więzienia.

Policjanci dziękują świadkom

- Na ręce zgłaszających, którzy zareagowali na poruszający się wężykiem samochód i powiadomili dyżurnego raciborskiej policji o swoich podejrzeniach, składamy serdeczne podziękowania i gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii - informuje raciborska policja.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet