Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Prawa rynku. Polowy nie zrezygnuje z lodowiska na jarmarku choć mieszkańcy narzekają na hałas

25.11.2021 07:03 | 4 komentarze | ma.w

Tymczasowa ślizgawka, która wkrótce pojawi się pod Domem Towarowym „Bolko”, dosłownie spędza sen z oczu okolicznym raciborzanom. Ożywienie serca miasta oznacza dla nich wielogodzinny hałas i to przez trzy zimowe miesiące. Na lodowisku gra muzyka i hałasuje agregat potrzebny do obsługi obiektu.

Prawa rynku. Polowy nie zrezygnuje z lodowiska na jarmarku choć mieszkańcy narzekają na hałas
Marcin Fica na zdalnej sesji wystąpił do prezydenta Raciborza w sprawie skarg mieszkańców Rynku na stawiane na lodowisko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W naszym bloku mieszka m.in. pielęgniarka ze szpitala rejonowego. Przychodzi po nocnych dyżurach, jest na pierwszej linii frontu w walce z COVID-em, a przy takim hałasie nie ma jak odpocząć - relacjonowała nam raciborzanka z Rynku.

Miejscowi wydelegowali do prezydenta Dariusza Polowego swych reprezentantów, ale ci wrócili z magistratu z kwitkiem. Od włodarza mieli usłyszeć, że po to jest rynek, by tam się coś działo, a on osobiście nigdy nie wybrałby takiej lokalizacji na zamieszkanie.

Raciborzanie z rynku szukają pomocy, gdzie tylko się da. Zwrócili się o nią do radnego Marcina Ficy. Ten wpierw rozmawiał o problemie z wiceprezydentem Dawidem Wacławczykiem, a na sesji zdalnej 24 listopada zadał pytania głowie miasta. Chciał wiedzieć, czy narzekający na hałas mogą mieć nadzieje na poprawę ich sytuacji?

- Rynek był zawsze miejscem, gdzie koncentruje się życie miasta. Staramy się obniżyć te uciążliwości, ale nie da się ich w całości zniwelować. Przewiduję, że w 2022 roku także ustawimy lodowisko na rynku. Taką tradycję chcę utrzymać. Na jarmarku powinno być lodowisko - oznajmił D. Polowy.

Fica zdziwił się i zapytał, czy w takim razie prezydent nadal chce wybudować lodowisko przy Zamkowej?

Włodarz wyjaśnił, że rada miasta podjęła uchwałę w sprawie budowy lodowiska „i to się realizuje, a jarmark to inna sprawa”.