środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Festiwal Perspektyw coraz bliżej. W tym roku również Online

13.10.2021 11:03 | 0 komentarzy | kama

Siódma edycja Festiwalu Perspektyw, wydarzenia które już na stałe wpisało się w kalendarz raciborskich imprez promujących szkolnictwo branżowe, techniczne oraz lokalnych pracodawców odbędzie się 20 i 21 października. W tym roku Festiwal Perspektyw, podobnie jak w roku ubiegłym będzie miał formę zdalną. Uczniowie klas ósmych mogą liczyć na solidną dawkę wiedzy, która przyda im się za kilka miesięcy, a także... atrakcyjne nagrody.

Festiwal Perspektyw coraz bliżej. W tym roku również Online
Przygotowania do Festiwialu Perspektyw idą pełna parą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Perspektywy na przyszłość

20 i 21 października ósmoklasiści z naszego regionu będą mieli okazję przekonać się o zaletach kształcenia technicznego i zawodowego – zapoznać z ofertą naszych szkół, poznać warunki, w jakich kształci się tam przyszłych „zawodowców”, a także dowiedzieć się, na jaką pracę można liczyć po ukończeniu konkretnych kierunków. Wszystko to za sprawą Festiwalu Perspektyw. To już siódma edycja imprezy organizowanej przez Nowiny, która w tym roku podobnie jak w poprzednim będzie miała formę online.

Podczas Festiwalu Perspektyw Online zaprezentowane zostaną: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Liceum Sztuk Plastycznych. Z kolei nasi partnerzy ze świata biznesu opowiedzą o perspektywach zawodowych, jakie otworzą się przed młodzieżą po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej.

Atrakcyjne nagrody dla najaktywniejszych uczestników

Realizując materiał na tegoroczną edycję wydarzenia staraliśmy się, aby prezentacje były dynamiczne i ciekawe dla odbiorców. Nie zabraknie w nich wypowiedzi nauczycieli, uczniów, pracodawców, absolwentów czy praktykantów. Młodzież będzie mogła zobaczyć pracownie, w których kształci się przyszłych „zawodowców”. Niezależnie od prezentacji szkół, w redakcji Nowin uruchomimy studio festiwalowe, które poprowadzi z nami młodzież ze szkół średnich - Ekipa Zawodowców.

W tym roku również postanowiliśmy podgrzać atmosferę atrakcyjnymi nagrodami dla najbardziej aktywnych uczestników imprezy.

Dla kogo jest ta impreza?

Jeśli nie wiesz, czy wziąć udział w Festiwalu Perspektyw Online, spróbuj udzielić odpowiedzi na poniższe pytania.

Jesteś uczniem klasy ósmej szkoły podstawowej?

Jesteś rodzicem i chcesz pomóc dziecku wybrać dalszą drogę edukacji?

Jesteś nauczycielem?

Jesteś uczniem lub absolwentem którejś z prezentowanych szkół?

Jesteś ciekawy jaką ofertę mają raciborskie placówki kształcenia technicznego i branżowego?

Jeśli choć raz udzieliłeś odpowiedzi twierdzącej, możesz być pewien, że FPO to impreza dla Ciebie!

Festiwal Perspektyw jest częścią projektu edukacyjno-medialnego „InspiratON-Czas na Zawodowców 2021/2022. Wspierają nas: Powiat Raciborski, Miasto Racibórz, Eko-Okna SA, Rafamet SA, Partnerami przedsięwzięcia są również wspomniane wcześniej szkoły ponadpodstawowe (CKZiU nr 1, CKZiU nr 2 „Mechanik”, Zespół Szkół Ekonomicznych, Liceum Sztuk Plastycznych).