środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Mobbing w pracy i stalking między partnerami. Już wkrótce w Raciborzu odbędzie się symulacja mediacji w takich sprawach

13.10.2021 09:47 | 0 komentarzy | ż

To jedyna taka okazja, aby zobaczyć jak wygląda mediacja "od środka". Podczas symulacji poznamy strategie prowadzenia mediacji przez mediatora oraz techniki mediacyjne dochodzenia do porozumienia w sporach - informują organizatorzy wydarzenia.

Mobbing w pracy i stalking między partnerami. Już wkrótce w Raciborzu odbędzie się symulacja mediacji w takich sprawach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co w programie?

Sąd Rejonowy w Raciborzu wraz z Biblioteką Publiczną w Raciborzu oraz mediatorami przygotował ciekawy program dla różnych grup wiekowych z okazji obchodów Tygodnia Mediacji, który odbędzie się w dniach 18-22 października 2021 roku oraz Międzynarodowego Dnia Mediacji 2021.

W Międzynarodowym Dniu Mediacji 21 października 2021 roku w Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12 o godz. 18.00 odbędą się "Symulacje mediacji w sprawach o mobbing w pracy i stalking między byłymi partnerami" w wykonaniu wykwalifikowanych mediatorów. Symulacje mediacji poprowadzi Małgorzata Romańczuk - mediator w sprawach cywilnych, rodzinnych i karnych, kurator zawodowy dla osób dorosłych. W role stron biorących udział w mediacji wcielą się mediatorzy: Robert Romańczuk - współprowadzący mediacje z Małgorzatą Romańczuk, Ewelina Karolewska-Lisztwan - pedagog oraz Jarosław Leszczyński - członek Stowarzyszenia Persona, interwent kryzysowy oraz trener komunikacji interpersonalnej.

Tegoroczną nowością będzie akcja informacyjna "Przystanek Mediacja" na świeżym powietrzu. Zapraszamy 20 października 2021 roku przed sąd wszystkie osoby w godz. 10.00-17.00, które chcą przy kawie porozmawiać o mediacji, poznać mediatorów, dowiedzieć się więcej o mediacji (w przypadku niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do wnętrza sądu lub na inny dzień).

Ponadto w Tygodniu Mediacji 2021 odbędą się wykłady o mediacji dla uczniów zainteresowanych szkół ponadpodstawowych, które przeprowadzą mediatorzy.

Czym jest mediacja?

Mediacja jest tania, poufna, szybka i dobrowolna, mniej stresująca i mniej formalna niż proces w sądzie. W rozwiązaniu sporu pomaga bezstronny mediator. Jest zalecana w większości sporów: cywilnych, rodzinnych, gospodarczych, rówieśniczych i karnych. Co najistotniejsze - ugoda zawarta przed mediatorem po jej zatwierdzeniu przez sąd, podlega wykonaniu tak jak orzeczenie sądu. Mediacja jest wciąż za mało docenianym alternatywnym sposobem rozwiązywania sporów, dlatego sąd i mediatorzy wciąż podejmują starania w celu jej promocji.

Szczegóły znajdują się na liście wydarzeń na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Raciborzu: www.raciborz.sr.gov.pl, na profilu sądu na Facebooku: @sadrejonowyraciborz oraz na profilach współorganizatora.

źródło: SR w Raciborzu, oprac. ż