Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Sport-Klinika w Żorach. Od diagnozy do rehabilitacji

15.09.2021 13:40 | 0 komentarzy | EK

Sport-Klinika to nowoczesna placówka, która jest ukierunkowana na leczenie schorzeń i urazów narządów ruchu u dzieci i dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych. Stosuje innowacyjne rozwiązania w zakresie technik operacyjnych, sprzętu medycznego oraz farmakologii.

Sport-Klinika w Żorach. Od diagnozy do rehabilitacji
Rehabilitację i fizjoterapię w Sport Klinice prowadzi zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów, nieustannie podnoszących swoje umiejętności, którzy stosują nowoczesne metody terapeutyczne z dziedziny ortopedii i medycyny sportowej.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Endoprotezoplastyka stawów i leczenie urazów

Zespół specjalizuje się w małoinwazyjnych zabiegach operacyjnych metodą artroskopową, w szczególności w zabiegach rekonstrukcyjnych i naprawczych stawu kolanowego i ramiennego. Przeprowadza operacje w obrębie stawu ramiennego, kolanowego, biodrowego, skokowego, łokcia, nadgarstka oraz kręgosłupa z użyciem mikroskopu oraz endoskopu. Cechą charakterystyczną dla artroskopii jest precyzja wykonania, szybka naprawa chorego stawu, krótki czas hospitalizacji, szybki powrót do sprawności oraz mała blizna pooperacyjna.

W klinice lekarze wykonują również zabiegi endoprotezoplastyki stawów – bioder, kolan oraz przeszczepy chrzęstno-kostne, allogeniczne przeszczepy więzadłowe i łąkotkowe. Pacjenci otrzymają także pomoc w przypadku schorzeń i urazów narządu ruchu, ręki oraz złamań kości. W ofercie placówki są zabiegi korekcyjne zaburzeń osi kończyn dolnych – osteotomii, czy leczenie biologicznych zespołów bólowych oraz wczesnej artrozy stawów i uszkodzeń mięśni (komórki macierzyste, czynniki wzrostu, interleukiny).

„Szpital bez bólu” i znieczulenia z użyciem technik elektrostymulacji

Pacjenci mogą skorzystać z zabiegów w ramach finansowania NFZ, ale także prywatnie. Wszystkie przeprowadzane są przez lekarzy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Ruchu oraz Neurochirurgii.

W Sport-Klinice wykorzystywane są nowoczesne osiągnięcia anestezjologii w zakresie bezpiecznych znieczuleń regionalnych z użyciem technik elektrostymulacji i ultrasonografii. Placówka posiada certyfikat „Szpital bez bólu” przyznawany miejscom, które dbają o podniesienie jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego u Pacjentów. Blok operacyjny Sport-Kliniki posiada nowoczesne sale operacyjne, wyposażone w profesjonalny sprzęt medyczny niezbędny do sprawnego i bezpiecznego dla Pacjenta przeprowadzenia leczenia operacyjnego.

Rehabilitacja po operacji i na wady postawy

Rehabilitacja i fizjoterapia w Sport-Klinice skierowana jest do osób po zabiegu operacyjnym, jak również do Pacjentów z urazami oraz schorzeniami niewymagającymi leczenia operacyjnego, cierpiących chociażby na urazy, przeciążenia sportowe, wady postawy. Prowadzi ją zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów, nieustannie podnoszących swoje umiejętności, którzy stosują nowoczesne metody terapeutyczne z dziedziny ortopedii i medycyny sportowej. Zajęcia odbywają się w sali gimnastycznej wyposażonej w wysokiej klasy sprzęt rehabilitacyjny, który wspomaga: trening siłowy, wydolnościowy, funkcjonalny, dynamiczny; odbudowę balansu i koordynacji nerwowo-mięśniowej (priopriocepcja); czy odbudowę prawidłowych wzorców ruchowych i korekcję wady postawy.

Klinika oferuje również rehabilitację noworodków, dzieci oraz młodzieży, w tym także z problemami Ośrodkowego Układu Nerwowego (OUN). Prowadzi też edukację dla najmłodszych w ramach Akademii Małego Sportowca. Została ona stworzona z myślą o małych zawodowcach jak i amatorach, zapewniając im zabezpieczenie medyczne, profilaktykę i wsparcie doświadczonego zespołu medycznego w postaci lekarzy medycyny sportowej, ortopedów dziecięcych jak i fizjoterapeutów.

Diagnostyka profilaktyczna i przed powrotem do aktywności

W placówce działa Pracownia Diagnostyki Funkcjonalnej, która spełnia najnowsze standardy rehabilitacji ortopedycznej. Wnikliwa ocena funkcjonalna stanowi jeden z kluczowych elementów, w oparciu o który podjęta zostaje decyzja dotycząca np. gotowości do powrotu do aktywności ruchowej po zabiegu ortopedycznym. Doskonale sprawdza się również w celach profilaktycznych u osób uprawiających daną dyscyplinę sportową np. bieganie lub u osób chcących w bezpieczny sposób podjąć aktywność fizyczną. Badanie umożliwia wybór indywidualnego sposobu rehabilitacji, który umożliwi efektywny a co najważniejsze bezpieczny powrót do aktywnego życia i sportu.

Sport-Klinka to także ośrodek badawczo-szkoleniowy. Organizuje szkolenia i konferencje medyczne dla lekarzy z kraju i z zagranicy. Jest ośrodkiem wpisanym do Rejestru Prowadzących Kształcenie Podyplomowe Lekarzy Śląskiej Izby Lekarskiej. Od 2015 realizuje badania kliniczne we współpracy z międzynarodowymi ośrodkami badawczymi zgodnie z wytycznymi Dobrej Praktyki Klinicznej.

Najwyższy standard usług świadczonych przez Sport-Klinikę potwierdza Certyfikat Akredytacyjny przyznawany przez Ministra Zdrowia.

Sport-Klinika
ul. Bankowa 2
44-240 Żory

Rejestracja telefoniczna:
tel. +48 32 475 93 10

Prywatne zabiegi operacyjne:
tel. +48 32 475 93 71
kom. +48 693 536 006

Materiał zewnętrzny