Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Turze coraz bliżej zniwelowania ostrego zakrętu

21.07.2021 16:31 | 4 komentarze | mad

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej przekazał na rzecz Powiatu Raciborskiego prawo własności części nieruchomości położonych w Turzu. Chodzi o działki przy ulicy Raciborskiej, przy starej kuźni. W efekcie ma dojść do zniwelowania znajdującego się tam ostrego zakrętu oraz remontu kolejnego odcinka drogi powiatowej.

Turze coraz bliżej zniwelowania ostrego zakrętu
To fragment drogi w Turzu, który ma zostać wyprostowany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To krok, na który burmistrzowi Kuźni Raciborskiej Pawłowi Masze kilka miesięcy wcześniej pozwolili radni miejscy (więcej w artykule: Droga w Turzu zostanie wyprostowana). Dzisiaj, tj. 21 lipca dopełniono formalności. - Długo oczekiwana inwestycja, o którą od wielu lat zabiegał w imieniu mieszkańców powiatu radny Władysław Gumieniak po dzisiejszym podpisaniu aktu notarialnego staje się dla Powiatu inwestycją możliwą do realizacji w miejscowości Turze. Droga powiatowa będzie miała nowy, bezpieczny bieg dzięki dobrej współpracy lokalnych samorządów - podały w komunikacie prasowym służby prasowe Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

W ramach prac ma nie tylko dojść do zniwelowania ostrego zakrętu, ale także do dalszego remontu ulicy Raciborskiej, czyli drogi powiatowej (od mostu do wyjazdu z miejscowości Turze). Przypomnijmy, w zeszłym roku przebudowano fragment ulicy – od zatoki autobusowej przy skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 3534S do wału przed mostem na rzece Rudzie. Wyremontowano ją przy współfinansowaniu środków zewnętrznych oraz z budżetu samorządu powiatowego i Kuźni Raciborskiej. Koszt prac to nieco ponad 2,7 mln zł. Inwestycję wizytował nawet premier Mateusz Morawiecki, który będąc na otwarciu Zbiornika Racibórz, przyjechał również na krótką wizytę do Turza (więcej TUTAJ). - Dołożymy wszelkich starań, aby tak bardzo wyczekiwana przez mieszkańców druga część inwestycji jak najszybciej została zrealizowana. Pierwszy krok już za nami. Zależy nam nie tylko na zwiększeniu bezpieczeństwa na tej drodze, ale również na poprawie komfortu życia i podróżowania naszych mieszkańców - podkreśla Grzegorz Swoboda, Starosta Raciborski.

Mieszkańcy Turza wielokrotnie mówili o potrzebie remontu tego odcinka drogi. Pisaliśmy o tym m.in. w artykule: Tajemnicze promieniowanie, nadmierna prędkość czy źle wyprofilowany zakręt? Mieszkańcy Turza mają dosyć ciągłych wypadków.

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Władysław Gumieniak

Władysław Gumieniak

Radny powiatu raciborskiego.