środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Krzanowicki pensjonat może stać się izolatorium?

11.06.2021 07:00 | 0 komentarzy | mad

To temat, który pojawił się na ostatniej sesji, kiedy radni skupiali się nad sprawozdaniem z działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach.

Krzanowicki pensjonat może stać się izolatorium?
Jeśli pojawi się taka potrzeba, pensjonat Moravia stanie się izolatorium
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inne zadanie dla pensjonatu

Radny Andrzej Woźniak z Wojnowic chwalił działalność MOK-u. Nawiązał do szycia maseczek, kiedy wraz z rozwojem pandemii te były mało dostępne oraz sprawnego przeprowadzenia finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W tak trudnym czasie są realizowane te działania (statutowe – przyp. red) – powiedział, opierając się na informacjach zapisanych w dokumencie. Pytał jednak co z izolatorium, które miało zostać utworzone w pensjonacie Moravia. To obiekt, który również podlega dyrektorowi ośrodka Marianowi Wasiczkowi. – Jest gdzieś w dokumentach ujęte, że my docelowo, jakby się coś działo, to w takiej formule mamy ten obiekt prowadzić? – dociekał.

Odpowiadała Grażyna Nowak, inspektor ds. zarządzania kryzysowego, ochrony ludności i obronności. Przypominała, że każda gmina ma ujęte w swoich planach zastępcze miejsce szpitalne. – Robione są na bazie istniejących miejsc noclegowych – wyjaśniała. W przypadku Krzanowic wytypowano właśnie pensjonat Moravia. Natomiast wcześniej, jak jeszcze obiekt nie został utworzony, takie miejsce typowane było na miejscową szkołę. – Wtedy miało mieć około 200 miejsc, natomiast około 5 lat temu obniżono normę dla naszej gminy i maksymalna liczba miejsc łóżkowych wynosi 50. I taką okrojoną skalę możemy zapewnić w tym pensjonacie – powiedziała pani inspektor.

Jeśli Moravia miałaby faktycznie czasowo zamienić się na izolatorium, takie miejsce typowane jest na podstawie decyzji. Wówczas dyrektor Wasiczek otrzymałby informację, że podległy mu obiekt w określonym czasie będzie zajęty na zastępcze miejsce szpitalne.

Co to jest izolatorium?

To miejsce z przeznaczeniem tylko dla chorych na jedną z chorób zakaźnych. W przypadku walki z koronawirusem to jedna ze stref modelu opieki nad pacjentami covidowymi. Trafiają tam pacjenci hospitalizowani, którzy nie wymagają intensywnej opieki.Ludzie:

Andrzej Woźniak

Andrzej Woźniak

Radny gminy Krzanowice

Marian Wasiczek

Marian Wasiczek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach