Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Maturzysta z II LO w Raciborzu zdradza swój przepis na zdany egzamin

04.05.2021 13:33 | 0 komentarzy | żet

- Lecimy! Trzeba wejść, zrobić swoje i tyle - mówi z rozbrajającą szczerością Kacper Maksymczak, uczeń II LO w Raciborzu. Maturzysta mógłby obdzielić pewnością siebie niejedną zestresowaną koleżankę, czy przejętego kolegę. Zapytaliśmy, czego najbardziej obawiali się na maturze z języka polskiego maturzyści z II LO.

Maturzysta z II LO w Raciborzu zdradza swój przepis na zdany egzamin
Większość maturzystów z II LO w Raciborzu liczyła, że na maturze pojawi się temat z "Lalki" Bolesława Prusa. Nie zawiedli się w swoich nadziejach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Agata Zientek, Oliwia Wojnar i Paulina Stroka były trochę zestresowane. Pierwsza obawiała się, że na maturze będzie temat z "Wesela", druga wolała uniknąć konfrontacji z "Dziadami". Tylko Paulina nie potrafiła podać tytułu lektury, która nie przypadła jej do gustu w szczególny sposób.


Michał Sikora, Tomek Banaś, Tomasz Skiba, Michał Gawliczek, Jakub Buban i Dominik Szelwicki byli spokojni o maturę z języka polskiego. Do egzaminu przygotowała ich nauczycielka Monika Janowska.


Te uśmiechnięte maturzystki to Wiktoria Ćwik i Amelia Lipiec. Uczennice były dość zestresowane przed egzaminem. - To pierwsza matura, trzeba dowiedzieć się jak to wygląda - powiedziały Nowinom. Czują, że przez pandemię są słabiej przygotowane do egzaminu niż młodzież z poprzednich roczników. Liczyły, że na maturze z polskiego będzie temat z "Lalki" Bolesława Prusa. Dodajmy, że nie zawiodły się w swoich nadziejach, bo "Lalka" faktycznie była jednym z tematów na tegorocznej maturze.


Paulina Siwek najbardziej obawiała się tematu z "Pana Tadeusza". Choć czytała dzieło Adama Mickiewicza, to jednak nie przypadło jej do gustu. W rozmowie z Nowinami uczennica przyznała, że prawdziwym stresem będzie dla niej matura z matematyki. Lepiej będzie z chemią, bo ten przedmiot lubi najbardziej. Dodajmy, że Paulina dojeżdżała do II LO w Raciborzu z Kędzierzyna-Koźla. Marzy o studiowaniu weterynarii, bo kocha zwierzęta.


- 6 lat temu była "Lalka", 3 lata temu była "Lalka", teraz też powinna być - powiedział nam Michał Sikora z Ponięcic. Maturzysta uczęszczał na profil geograficzno-ekonomiczny. W rozmowie z Nowinami przyznał, że język polski nie jest jego mocną stroną. - Wolałbym pisać trzy matury z matematyki niż jedną z polskiego - podkreślił.  Michał planuje studiować psychokryminalistykę w Katowicach. Osobiście jest fanem kryminałów, szczególnie tych z dużego ekranu. W ostatnim czasie duże wrażenie wywarł na nim "Zodiak" Davida Finchera.


Michał Sutowicz, Mikołaj Niestrój, Szymon Swoboda, Szymon Główka z klasy matematyczno-informatycznej oraz Artur Kowalczyk z "biol-chemu" w doskonałych humorach przed egzaminem z języka polskiego.


Edyta Gądzikiewicz i Wiktoria Szczepanek podeszły do matury z języka polskiego na spokojnie. Najbardziej obawiały się egzaminu ustnego, a tego w tym roku nie będzie. Edyta skupia się przede wszystkim na maturze z biologii i chemii, bo planuje studiować medycynę. Dla Wiktorii duże znaczenie ma dobry wynik z języka polskiego, bo myśli o studiach humanistycznych.


Kacper Maksymczak i Estera Świerk. To właśnie Kacper w krótkiej rozmowie z dziennikarzem Nowin wyjawił swój przepis na zdanie egzaminu, który przywołaliśmy na początku artykułu. Estera nie była tak pewna jak jej kolega.