Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Nie w maju, a w czerwcu. Wojewoda po raz czwarty przesuwa termin wyborów w Kuźni Raciborskiej

04.05.2021 09:50 | 0 komentarzy | mad

Wskutek pandemii koronawirusa wojewoda Jarosław Wieczorek po raz kolejny zmienił zdanie co do terminu wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej. Na kiedy zaplanowano głosowanie tym razem?

Nie w maju, a w czerwcu. Wojewoda po raz czwarty przesuwa termin wyborów w Kuźni Raciborskiej
Od drugiej połowy lipca 2020 r. Rada Miejska w Kuźni Raciborskiej pracuje w pomniejszonym o jednego radnego składzie. I wydaje się, że taki stan pozostanie jeszcze dłużej. To archiwalne zdjęcie z posiedzenia kuźniańskiej rady, jeszcze przed pandemią koronawirusa.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wybory uzupełniające w Kuźni Raciborskiej, w okręgu nr 2, który obejmuje ulice: Generała Bema i Roberta Lewandowskiego (od 4A do końca numery parzyste) miały odbyć się w niedzielę 9 maja. Jednak nie dojdą do skutku, bo wojewoda Jarosław Wieczorek zdecydował inaczej. Ma to związek z pandemią koronawirusa. To więc już czwarte przesunięcie terminu wyborów.

Tym razem głosowanie zaplanowano na niedzielę 13 czerwca. To, czy wybory dojdą do skutku, pokaże czas.

Przypominamy, o mandat radnego ubiegają się: Mateusz Kot (KWW KM - lista nr 1) oraz Adam Skórka (KWW Adama Skórki - lista nr 2). Miejsce do obsadzenia jest po tym, jak z dotychczas pełnionej funkcji zrezygnował Radosław Kasprzyk - zostając powołany na funkcję prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.