Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Wirtualny spacer po gminach Pietrowice Wielkie i Hněvošice. Urzędnicy zaprezentowali aplikację

27.03.2021 11:31 | 0 komentarzy | mad

Powstało narzędzie składające się ze strony internetowej oraz aplikacji do ściągnięcia na smartfon. W efekcie można wirtualnie odbyć spacer po gminach Pietrowice Wielkie i Hněvošice. – Aplikacja jest nowoczesnym narzędziem technologicznym, która ma przyciągnąć na nasze tereny turystów – przekonują urzędnicy.

Wirtualny spacer po gminach Pietrowice Wielkie i Hněvošice. Urzędnicy zaprezentowali aplikację
Podczas prezentacji aplikacji w sali narad pietrowickiego urzędu zasiedli: koordynatorka projektu Magda Siara-Liwyj, wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek, sekretarz Gabriel Kuczera, prowadząca spotkanie Joanna Jędraszczyk-Kałwak oraz Magdalena Lach i Natalia Podżorska z Nord Digital
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Wirtualny spacer po gminach Pietrowice Wielkie i Hněvošice" – to tytuł projektu, który podsumowano w sobotnie przedpołudnie 27 marca w pietrowickim urzędzie. Prezentacja transmitowana była "na żywo" za pośrednictwem serwisu YouTube.com. Zadanie jest wart blisko 50 tys. złotych.

– Głównym celem projektu było stworzenie nowoczesnego i skutecznego narzędzia promującego walory i atrakcje turystyczne gmin: Pietrowice Wielkie i Hněvošice, co w przyszłości ma przynieść korzyści w postaci wzmożonego ruchu turystycznego i większego zainteresowania polsko-czeskim pograniczem – tłumaczyła podczas prezentacji Magdalena Siara-Liwyj, koordynatorka projektu. I jak przekonywała, powstały produkt daje możliwość podjęcia potencjalnym odwiedzającym świadomej decyzji co do wyboru konkretnego miejsca, które chcieliby zwiedzić na tych terenach.

Andrzej Wawrzynek, wójt Pietrowic Wielkich powiedział natomiast, że aplikacja pomoże przybliżyć współpracę przygraniczną. – Mam nadzieję, że wspólna Europa pozwoli nam wspólnie jednoczyć nasze cele i przybliżać nasze wartości kulturalne i społeczne – dodał.

Josef Kremser, starosta Hněvošic, łącząc się zdalnie z pietrowickim urzędem, podkreślał z kolei, że cieszy się, że to właśnie gmina, którą kieruje, została zaproszona jako partner do tego projektu. – Wierzę, że, będzie używana jak i przez nas tak i przez was – mówił o powstałej aplikacji, podkreślając, że jej realizacja wpływa na promocję obu gmin.

Aplikację zaprezentowały Natalia Podżorska i Magdalena Lach z Nord Digital, czyli firmy, która podjęła się realizacji zadania. Bez wychodzenia z domu można więc odwiedzić miejsca, być może dotąd nieznane. Aplikację "Pietrowice Wielkie VR TOUR" można pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store i Google Play. Skorzystać z wirtualnej podróży można także wchodząc na stronę internetową www.wirtualnyspacer.pietrowicewielkie.com.pl.

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Gabriel Kuczera

Gabriel Kuczera

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie