środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Starosta Swoboda mówił na sesji o sprawie wiceprezydenta Wacławczyka

26.01.2021 16:34 | 12 komentarzy | ma.w

Zarząd powiatu raciborskiego jednogłośnie zdecydował o potrzebie wyjaśnienia sprawy skopiowania treści należących do Powiatu Raciborskiego, dotyczących połączenia Zamku Piastowskiego i raciborskiego Muzeum.

Starosta Swoboda mówił na sesji o sprawie wiceprezydenta Wacławczyka
Grzegorz Swoboda i członkowie zarządu powiatu zajęli się sprawą opracowania o Zamku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Nie wykluczamy stosownych kroków prawnych - powiedział na styczniowej sesji rady powiatu (26 stycznia) starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

To, jak oznajmił starosta, reakcja zarządu na medialne doniesienia o możliwości skopiowania treści koncepcji o połączeniu Zamku z Muzeum. Powiat zamówił i kupił opracowanie na ten temat od Grzegorza Wawocznego. Radny miejski Michał Szukalski sformułował zarzut skopiowania (mówił: słowo w słowo, kropka w kropkę) pod adresem Dawida Wacławczyka, obecnego wiceprezydenta Raciborza, a wcześniej przedsiębiorcy z branży turystycznej.

- W imieniu zarządu powiatu sformułowałem wniosek o złożenie wyjaśnień dotyczących podobieństw obu prac o Zamku i ewentualnego plagiatu dokonanego przez jednego z autorów. Takie zapytania wysłaliśmy do prezydent Raciborza, bo to on zapłacił panu Wacławczykowi za jego opracowanie - powiedział radnym powiatowym G. Swoboda.

Włodarz argumentował, że zarządowi zależy na zabezpieczeniu dóbr powiatu i chce wyjaśnić tę głośną już sprawę. Dodał, że od m.in. tych wyjaśnień zależą dalsze kroki prawne w tej kwestii.

Grzegorz Swoboda zaznaczył też, że Dawid Wacławczyk użył w swoim opracowaniu logotyp Powiatu Raciborskiego i zrobił to łamiąc zapisy uchwały zarządu powiatu o posługiwaniu się tym znakiem. - Formułujemy w tej sprawie stanowczy sprzeciw. Tu również nie wykluczamy stosownych kroków prawnych.Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski