środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Masz pomysł na Racibórz? Weź udział w spotkaniu on-line

26.01.2021 18:00 | 9 komentarzy | ż
Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 14:00

TEKST AKTUALIZOWANY

W 2021 roku ma powstać strategia rozwoju Raciborza na kolejne 10 lat. Prace rozpoczną się od otwartego spotkania z mieszkańcami. Ze względu na pandemię, odbędzie się ono przez internetową platformę do telekonferencji.

Masz pomysł na Racibórz? Weź udział w spotkaniu on-line
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– W wyborach przedstawiłem mieszkańcom „Dziesiątkę Polowego”, która znalazła poparcie raciborzan. Teraz jest czas, by spojrzeć z szerszej perspektywy, podjąć dialog z różnymi grupami społecznymi i rozwinąć pomysły pojawiające się w głowach wielu z nas, którzy łączą swoje życie prywatne lub zawodowe z Raciborzem – mówi prezydent Dariusz Polowy i uzupełnia, że opracowanie długookresowej strategii rozwoju miasta jest dla niego szczególnie ważne. Prace nad dokumentem powierzone zostały nowo wybranemu wiceprezydentowi Dawidowi Wacławczykowi.

Włodarze Raciborza zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 16 lutego o godzinie 16.00. W link do telekonferencji będzie można kliknąć na stronie www.strategia.raciborz.pl. – Jestem przekonany, że wielu z nas będzie świetnymi strategami dla swojego miasta i liczę na zaangażowanie w dyskusję oraz cenne opinie – komentuje wiceprezydent Dawid Wacławczyk. Zapewnia jednocześnie, że na jednym spotkaniu się nie skończy. Mieszkańcy będą również mogli wypowiedzieć się za pośrednictwem ankiety, a w kolejnych tygodniach będą spotykali się na warsztatach w dzielnicach. – Chcielibyśmy zebrać jak najwięcej opinii przed wakacjami, by potem przystąpić do wymaganych prawem procedur administracyjnych i po wszystkich uzgodnieniach u progu zimy przedstawić dokument radzie miasta – dodaje wiceprezydent.

Prace nad strategią pozwolą uzgodnić najważniejsze dla raciborzan kierunki rozwoju. Nowa strategia posłuży również zdobywaniu środków unijnych i rządowych na inwestycje i nowatorskie projekty społeczne.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż